onezero

HEELP! am ramas blocat !

16 posts in this topic

buna! un prieten a facut greseala de a inchide usile si a ridica toate geamurile. cheia se afla in contact pe pozitia 1 iar cheia de rezerva nu deschide usa respectiv, bucata aia mica din metal nu deschide usa pe partea soferului. CE SE POATE FACE??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia cu mingea de tenis ai incercat ????dai o gaura in o minge de tenis , asezi gaura facuta in dreptul orificiului unde bagi cheia si dai o palma ....zdravana in minge ar trebui sa mearga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai încercat cheia de rezervă la portbagaj? E vorba de S40-ul de la semnătura? Nu ai telecomandă la a doua cheie?

Eu la S60 pot să deschid ambele uși față cu cele două chei (cheia ”originală” și cea de rezervă) și portbagajul. Dacă ajungi în portbagaj poți plia scaunele din spate și să ajungi la ușa spate.

Later edit: După niște căutări pe google după poze de S40 nu prea văd locașul pentru cheie la portbagaj. Poate că nu are.

Edited by arpi2390

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Arpi S40-ul nu are butuc cu cheie la portbagaj.

@1-0 Cu cheia de rezerva se tine apasat pe descuiat cca 5 secunde si coboara geamurile .

Succes .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna! un prieten a facut greseala de a inchide usile si a ridica toate geamurile. cheia se afla in contact pe pozitia 1 iar cheia de rezerva nu deschide usa respectiv, bucata aia mica din metal nu deschide usa pe partea soferului. CE SE POATE FACE??

Daca ai optiune de up-down windows(momentum in sus)cum se zicea merge din cheia de rezerva iar daca nu ai merge cu cheia din aluminiu si in prealabil "arunci" niste picaturi de ulei (2,3, virfuri de ac de seringa) si apoi soliciti un pic cheia in broasca spre stinga si merge .

Edited by V50Saphir
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit si eu odatadar ca norocul eu am putut "pescui" cheile din masina!

Poate doar daca bagi o tija prin chederul de la usa si sa apesi pe intrerupatorul ala care blocheaza/deblocheaza usile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu merge sa deschizi cu a2a cheie care din cate stiu vine identica cu prima?

Sau esti blocat cu masina departe de casa si nu ai la tine a 2a cheie originala?

Cum ati reusit sa faceti asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna! un prieten a facut greseala de a inchide usile si a ridica toate geamurile. cheia se afla in contact pe pozitia 1 iar cheia de rezerva nu deschide usa respectiv, bucata aia mica din metal nu deschide usa pe partea soferului. CE SE POATE FACE??

Dar nu merge sa deschizi cu a2a cheie care din cate stiu vine identica cu prima?

Sau esti blocat cu masina departe de casa si nu ai la tine a 2a cheie originala?

Cum ati reusit sa faceti asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ionutz poate se refera la cheita de metal de la prima cheie originala nicidecum la cheia a 2a originala.

poate s-au jucat sa vada ce se intampla si au scos cheita metalica si au facut testul.

De aia am intrebat daca ai cheia a2a originala de ce nu merge sa deschizi din telecomanda usile.Sau din cauza ca prima este in contact 1 sa nu mearga?Nu stiu, nu am patit o niciodata si de aia intrebam.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna tuturor si multumesc de ajutor si de raspunsuri ! s-a intamplat in felul urmator...toate geamurile erau ridicate pt. ca faceam niste poze cu un profesionist, iar la un moment dat am lasat geamul de la pasager fata jos, ca sa aud ce zice el in timp ce faceam pozele. la un moment dat ploua si face catre mine, eu fiind la distanta, 'vezi ca ploua, ridica geamurile' si am zis lui ca apasa pe buton de la usa, ma gandeam ca stie care si el din greseala o apasat butonul de lock, iar dupaia o apasat butonul de la geam si a ridicat geamul. cheia in contact pozitia 1 si n-o mers nici cum cu cheia de rezerva apasand lung un-lock ca sa las geamurile, intr-un final am reusit cumva cu cheita de metal de la a 2-a cheie sa deschid usa, cu greu.

Edited by onezero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca nu a trebuit sa spargi geamul :)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer, de aia mi-o fost cel mai frica:)) n-aveam de gand sa ia un geam pt masina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un clip care scoate in evidenta esenta prostiei romanesti!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maare bataie de cap :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now