Roger

V60 - D2 - pe Nürburgring

16 posts in this topic

Ieri am fost cu V60-ul pe circuit la Nürburgring, just for fun, fara alergat la timp si fara gopro-ul in geam.

In afara de lipsa cailor putere si a cuplului, mi-a placut cum si-a facut treaba pe frane si viraje. Pachetul R-design isi merita banii.

post-3482-0-25533800-1402914038_thumb.jp

post-3482-0-41589800-1402914054_thumb.jp

post-3482-0-11578300-1402914070_thumb.jp

post-3482-0-24181900-1402914081_thumb.jp

post-3482-0-22429400-1402914100_thumb.jp

post-3482-0-96937800-1402914113_thumb.jp

post-3482-0-32146700-1402914131_thumb.jp

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare, cat a costat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, mulțumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari. Si pozele cine le face acolo, se plateste pentru ele ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt mai multi baieti care fac business din asta. Stau pe margine, fac pozele, le pun pe site gratuit si daca le vrei fara watermark-ul lor, le platesti 7, 8, 10 Euro, in functie de rezolutia la care o vrei.

Edited by Roger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu multumesc.

A fost un week end ffff aglomerat pe ring si multe accidente, mai ales cu motociclisti.

Pentru debutanti e bine sa inchirieze o masina de clasa mica intre 140-200 cp, pregatite pt circuit cu frane, semislicuri, suspensii, eventual si rollcage. Sincer nu am vazut nicio masina dintre cele care se inchiriaza care sa iasa in decor. Plus ca se face si un instructaj de catre firma de inchirieri si e bine sa fie respectat. Cei care sunt no 1 la playstation si vin increzatori, vor fi dezamagiti: nu are deloc de-a face ce stiau ei cu realitatea.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Stii ca R-Design este doar un body kit corect? :)

Oricum frumoasa experienta presupun - frumoase pozele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut maverick,

Intr-adevar este o experienta noua, cu fiecare tura pe care o faci. Cu Leonul am prins de cateva ori ud, sau ploaie marunta. Ala e ca un drac agitat pe circuit si mai greu de controlat, in comparatie cu Volvo care e mai safe. Din pacate marca asta nu prea e pe placul celor care vin la circuitul asta, dar na, e o pata de culoare si o satisfactie pt mine ca plec cu ea pe roti inapoi spre casa.

Edited by Roger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu trebuie sa ajung acolo. Neaparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In week end-ul 22-24 august o sa fie European Seat meeting, la Mendig -Germania, iar in ultima zi, in drum spre Belgia, o sa ne oprim la circuit. Sunt cativa forumisti care vor veni din Romania. Daca esti decis sa vii si tu atunci, putem discuta in privat detalii.

L.E. Cateva info utile:

http://www.nuerburgring.de/fileadmin/To ... s-2012.pdf

http://www.nuerburgring.de/en/drives-fu ... leife.html

Edited by Roger

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sunt cativa forumisti care vor veni din Romania."

In acest caz am sa fac tot posibilul sa ajung si eu acolo - daca nu intervine vreun eveniment (artistic - eu cu asta ma ocup).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va trebui pana la urma sa le dai bani sa iti faca o panza minim A3 sa o agati undeva ... putine momente ca astea merita imortalizate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, o sa scot niste poze la un moment dat. Din fericire, circuitul asta este la 260 km de mine si pot sa merg fara stres prea mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now