ClaudiuXbox

Schimbare CD-Player S40 /2006

26 posts in this topic

Salutare. Sunt la inceput pe forum si am tot cotrobait prin Topicurile astea dar inca nu am gasit nimic legat de schimbare Cd-Playerului Stok cu un DVD-Player. Am un S40 din 2006 fara navigatie...nu ca mi.ar trebuii :-) avem telefoane inteligente doar,dar faptul ca trebuie sa ard CD-uri mereu ma deranjeaza ...plus ca arata putin altfel echipat cu un DVD-Player ceva mai calitativ.

Eu unul m-am gandit la http://www.be-loud.ro/produse/DVD---TV-Auto/Pioneer/AVH-X8500BT/ , am sa incerc sa urc si o poza.

Iar daca pierd comenzile de pe volan nu cred ca ar fii o mare pierdere pentru 4 butoane....asta daca nu aveti voi o idee mai buna :-)

Multumes si astept cu nerabdare cateva sfaturi si scuze daca am deschis alt topic dar m.am ratacit putin pe forum si il mutati daca vreti.

La asa ceva ma gandeam eu ca ar putea sa incapa in locul CD-Playerului.

post-7373-0-03241000-1410365305_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te gandeai tu, insa pe display nu cumva ai si alte informatii in afara de casetofon? Ventilatia si alte informatii de pe display. unde le mai vezi daca il scoti? Poate asa ceva

daca o fi aparut intre timp, dar cred ca este o poala de bani :D Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva de pe forum de prin italia parca, care dupa montarea lcdului, modulul de clima l-a montat sus in plafon.Sincer arata urat

Asa a fost gandita masina in 2004-2008 pana la facelift de unde a aparut mp3 si mufa aux

Mie mi-a pus Bogdan o mufa aux care cu un ipod nano 3rd gen se auzea super.Asta ar fi cea mai ieftina modificare,dar la tine acolo sigur nu se baga nimeni

Sau asa ceva

dar te costa sute de oiro

Edited by thor4ever
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau un FM transmitter cu calitate mai ok si ai rezolvat simplu problema :) Ii pui si un card de 4/8 GB si pui acolo suficienta muzica.

Inlocuirea CD player-ului original te va lasa fara display pentru ventilatie si alte functii pe care le are (setari audio, ale masinii si ale functiilor pe care le personalizezi de acolo).

Eu unul, sincer, nu as investi in chestia asta iar ce vrei tu sa faci costa o gramada de bani.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri ,sincer nu stiu unde mi.a fugit capul si am ratat toate setarile care se vezi pe display si m.am gandit doar la cele 4 taste pentru controlul cd-playerului...

Pai cred ca singura varianta ar fii "Grom" iar ca designe umblam la "altele" , oricum am sa va tot pun fel si fel de intrebari legate de acest model pentru ca iubesc modelul si....cum toti intorc capul dupa bmw tunare asa pot intoarce capul si dupa un s40 frumos aranjat :-)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai clima si restul reglajelor nu sunt mai jos putin ?!?! De ce sa pierzi comenzile.ca parca in locul dvd-playerului pionner pe care voiai sa-l pui sunt doar comenzile audio. Volum/cd change si bass etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai clima si restul reglajelor nu sunt mai jos putin ?!?! De ce sa pierzi comenzile.ca parca in locul dvd-playerului pionner pe care voiai sa-l pui sunt doar comenzile audio. Volum/cd change si bass etc.

si la display ce faci? Comenzile nu merg fara display
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiam ca nu merg fara display.insa....vreo solutie tre' sa fie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus un filmulet mai sus. Daca te tine buzunarul sa faci asa ceva....

Share this post


Link to post
Share on other sites
vreo solutie tre' sa fie :)

Zice lumea care - vorba aia - are habar de una-alta (ca sa zic asa), si tot nu intelegem. Da' Facem noi sa fie bine, nu colega? :) Gasim noi o sarma, ceva, o lipitura mica...

Batman, batman...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seria asta de masini are o sonorizare superba , mai bine faci update la premium sound

Sau mai ieftin pui tub de bass

Share this post


Link to post
Share on other sites

as dori si eu o parere...am cd player cu track! Si m.am saturat de cd'uri...am vazut ceva un adaptor...dar nu stiu daca merge pe cd player cu track..nu vreau sa arunc banii aiurea....mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ne arati si noua te rugam sa vedem cum arata cd player-ul cu track pe s40 2006 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca pun emitator fm nu se mai aude muzica bine

Nush cum sa pun poza aici

Pai daca pun emitator fm nu se mai aude muzica bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

More reply options si acolo ai atasament...chiar asa greu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de transmitator...

Daca pui dintr-ala de 10 lei... de 10 lei se aude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum folosesc asa ceva si se aude chiaqr bine, mai ales la banii aia (15 eur)

http://www.amazon.fr...ailpage_o01_s00

Am mai folosit

http://www.amazon.fr...s=modulateur fm

Din Romania o intreaga oferta ai aici

http://modulator-fm.compari.ro/

Oricum de pe la 60 de RON toate fac o treaba destul de buna

Asta are un prieten si e chiar bun

http://www.clubafaceri.ro/42147/modulator-fm-bluetooth-1095203.html

Edited by PetrisorGhidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai simplu:radio.Atatea posturi ai de unde alege pe moment o melodie/stire/informatie ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare posesoti de automobile volvo ,recebnt am achizitionat si eu un autoturism volvo v 50 din 2005 si ma necajeste teribil aparatul de radio nu vrea sa functioneze deloc am probat la o cunostinta grila din fata cu butoanele si displaiul si sint bune ,cdplaierul nu l-am probat caci al meu e model mai vechi cu o singura mufa si celalalt era model mai nou al lui tunerul de radio este atasat la cdplaier la mine tunerul radio e separat este in spatele masinii in portbagaj ,v-as intreba daca a mai intilnit cineva asa defect  cum a remediat problema si ce a schimbat ,mentionez din nou caci afisajul functioneaza dar din partea radioului nu arata nici un semnal decit egalisatorul grafic restul nimic e mut total nu scoate nici un mic sunet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now