nionut76

Volvo sustine campania alege viata

9 posts in this topic

http://m.topgear.ro/masini/stiri-stop-go/volvo-sustine-campania-alege-viata-7398.html

EIT Forum Auto, importatorul oficial Volvo în România, a încheiat un parteneriat cu Polița Rutieră Română, prin care susține campania “Alege Viața!”.

Astfel, pentru o perioadă de șase luni, Poliția Rutieră Română va beneficia de un model Volvo V60 Ocean Race pus la dispoziție de EIT Form Auto. Cu o motorizare diesel de 2,0 litri, ce dezvoltă 136 de cai-putere și un moment motor de 350 Nm, modelul Volvo V60 pus la dispoziția Poliției Rutiere Române are un consum mediu de numai 4,9 l/100 km, dar și o serie de echipamente de siguranță de excepție.

Prețul de listă al modelului Volvo V60 Ocean Race oferit de EIT Forum Auto spre folosință Poliției Rutiere Române este de 46.833 euro, cu TVA. În plus, pe lângă oferirea unui Volvo V60, EIT Forum Auto se va implica activ în campania “Alege Viața!” prin amplasarea unei serii de bannere care să atragă atenția părinților asupra necesității utilizării scaunelor pentru copii și, mai ales, a centurilor de siguranță.

Încă din anul 1927, atunci când primul model Volvo a ieșit pe poarta fabricii, siguranța rutieră a fost pentru producătorul suedez prioritatea numărul unu. Acest lucru este cu atât mai evident în ultimii ani, perioadă în care Volvo a adus inovații revoluționare în materie de siguranță rutieră, menite să seteze noi standarde în domeniu.

Scopul Volvo Cars este ca până în anul 2020 niciun pasager să nu mai fie rănit grav într-un model Volvo implicat într-un incident rutier.

“Punem mare preț pe siguranța rutieră și cred că acest lucru este evident prin echipamentele de siguranță activă și pasivă ce echipează toate modelele Volvo. Prin urmare, un parteneriat cu Poliția Rutieră Română este un pas firesc pentru Volvo și sperăm ca împreună să reușim să reducem numărul accidentelor ce au loc în România.”, declară Bogdan Huidan, Director General EIT Form Auto.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2fda71436421ea0738132ce962b0e91c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sosele si infrastructura sub orice nivel european, de-aia se moare atit pe strazi...Aici e buba mioritica, nu sloganele "alege viata".

Mai bine incheiau un parteneriat cu forumul asta, dadeau cuiva care stie sa conduca grav masina aia, sa vada daca ii salveaza viata, conform sloganului - nu militiei care sta la panda la spaga pentru radare...platita pentru chilotii/basca/pulanul/ifosele agramate din banii nostri.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca mai degraba Boby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"......

Punem mare preț pe siguranța rutieră și cred că acest lucru este evident prin echipamentele de siguranță activă și pasivă ce echipează toate modelele Volvo. ......."

Sent from my iPhone using Tapatalk

2fda71436421ea0738132ce962b0e91c.jpg

Da' de ce o spune asa? mie-mi lasa impresia ca si EIT pune mana la fabricarea masinii...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar o sa ma uit dupa bannerele lor, sper sa nu fie ca in Caragiale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este un test pt volvo sa vedem daca rezista 6 lunii in maini nepasatoare in romania :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decit sa piarda banii cu masina aia data militienilor, mai bine faceau o reducere de 15% pe un an TUTUROR care le calca pragul in service...Cred ca ieseau mai castigati, chiar si in ochii celor mai carcotasi...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devenim off-topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, scuze. Poti sa stergi tot.

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now