vlpvlp06

Targuri de craciun

7 posts in this topic

Salutare,

In perioada 16-23.12.2014 voi fi la targurile de craciun din Budapesta si Viena,daca mai este cineva care vrea sa faca aceasta excursie il rog sa dea un semn.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

As dori si eu niste indrumari, de la cine a mai fost acolo in alti ani: hoteluri in zona, cum e cu parcarea, citeva detalii despre targurile astea (merita sa te duci/bati drumul pina acolo cu copil), etc. Pe internet parerile sint impartite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as venii probabil ... urmeaza sa vedem cu primesc vacanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni - nimic ?...

Cool.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa dau doar feedback de aici din Berlin...Sunt relativ faine targurile lucrurile sunt relativ scumpe (fiind totul Hand made, dar nici ca la Oktoberfest). Asa ca participare prima data la asa ceva cred ca e interesant. Targurile sunt in general orientate ca tematica pentru populatia tanara si minora :smile:

Edited by Cristian Scutaru
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel din Viena este foarte frumos, de fap sunt doua, Targul de Craciun de la Palatul Schonbrunn si Targul de Craciun de la Primarie; se inchid pe 24-25 decembrie

In perioada lor preturile sunt ridicate, atat cazarea cat si tot ce vand ei.

Daca vrei sa vezi Viena este mai ieftin dupa 26 decembrie, incep reducerile si o parte din tarabe/targ ramane deschis in fata primariei pana pe 1 ianuarie.

Cu parcarea depinde de zona in care stai, eu las masina in zonele mai indepartate de centru (unde costa cam 4€ ora) parcarile de langa un metrou.

Sent from my iPad

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am stat foarte aproape de centrul vienei si am parcat in strada si parcarea era gratuita . Si pe tradutele din jur tot gratuita ... hotelul oferea parcare la 18 euro .

Vreo 500 m de centru

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now