Sign in to follow this  
Followers 0
NightWishMaster

Maner portiera

4 posts in this topic

Buna seara. In aceasta seara manerul portierei soferului de la al meu S40 a refuzat sa mai coopereze, astfel fiindu-mi imposibil sa mai deschid portiera cu pricina altfel decat din interior. Situatia nu ma surprinde atat de mult tinand cont ca de ceva vreme facea nazuri. Ce se intampla? Mai precis, cand trag de maner sa deschid usa, acesta nu mai agata ce trebuia sa agate in interiorul broastei (sper sa nu vorbesc vorbe) si nici nu mai revine cu usurinta-i fireasca la pozitia initiala. Cat de complicat e de ajuns la organele interne pentru a diagnostica problema si cam ce parere aveti voi despre ce s-a intamplat? A mai patit cineva asa ceva? Daca da, ce reparatie si cost a implicat? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie desfacuta fata de usa cu geamul sus (presupun ca incapi de macara) si ajungi la clanta din interior . (Posibil sa mai gasesti o folie sau ceva asemanator lipita) gasesti poze diy cu schimbarea boxelor care descrie operatiunea .

Am un coleg cu passat 2007 care isi deschidea geamu din telecomanda si apoi deschidea portiera de manerul din masina :P

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum ca am desfacut si eu portiera, iti pot recomanda cu drag sa mergi la service ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri. Deocamdata vad ca si-a revenit. Voi vizita un service de indata ce problema reapare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0