Vicu

Exclusiv Volvo Constanta

34 posts in this topic

Pai daca nu stim denumirea pieselor la ce mai vorbim despre ce a gresit un mecanic ? Adica tu imi spui ca a gresit dar nu ce a gresit sau cu ce ?. Cam asta e problema . 

In RO este mereu clientul devina, mai putin in anumite serviceuri care isi asuma dar sunt scumpe . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Bogdan,

Ai inteles tu conotatia celor spuse de mine . Toata stima pentru oamenii tehnici de pe acest forum.

Sper sa nu mai fiu nevoit sa trec pragul celor de la Exclusiv, mai bine vin in Bucuresti. Exclusiv Auto a devenit un service multimarca: Skoda,Seat, Hyundai,Jaguar,Volvo.....

O zi frumoasa.

Edited by Dumi81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Bogdan,

Ai inteles tu conotatia celor spuse de mine . Toata stima pentru oamenii tehnici de pe acest forum.

Sper sa nu mai fiu nevoit sa trec pragul celor de la Exclusiv, mai bine vin in Bucuresti. Exclusiv Auto a devenit un service multimarca: Skoda,Seat, Hyundai,Jaguar,Volvo.....

O zi frumoasa.

Din pacate toate reprezentantele auto, au devenit service-uri multi marca, pentru ca asa ii obliga legea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu stim denumirea pieselor la ce mai vorbim despre ce a gresit un mecanic ? Adica tu imi spui ca a gresit dar nu ce a gresit sau cu ce ?. Cam asta e problema . 

In RO este mereu clientul devina, mai putin in anumite serviceuri care isi asuma dar sunt scumpe . 

Salut! Nu inteleg de ce te superi pe noi si de ce ai o atitudine asa agresiva.

Atata timp cat am gasit o piesa cazuta in motor (indiferent ca era tachet sau culbutor), e clar ca ultimul care a umblat p-acolo a facut-o de oaie nu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate toate reprezentantele auto, au devenit service-uri multi marca, pentru ca asa ii obliga legea

Poti sa dezvolti un pic ideea? De când, unde scrie, in care lege?

Adica, te poti duce cu Trabantul la Primus Auto si ei sa fie obligati sa-l repare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FBogdan, nu se supara Bogdan G asa usor, e normal cand ajungi la un anumit nivel de cunostinte intr-un domeniu sa ti se para ca restul sunt ignoranti :D. Toti am avut profesori care aveau pretentia ca materia lor sa o sti din scoarta in scoarta.

Din punctul meu de vedere tot respectul pentru Bogdan G, altii ar fi cerut bani si pentru sfaturi, el insa isi rupe din timpul liber personal sa ne ajute, fie si cu un sfat.Eu recunosc ca l-am sunat de cateva ori, chiar in weekend si ma ajutat cat a putut. 

PS. Nu este singurul, mai sunt cativa baieti priceputi si gata sa ajute pe forum, inclusiv FBogdan :).

Acum m-am pus bine cu toata lumea, astept cadouri de Craciun ! :P

O zi buna tuturor!

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa dezvolti un pic ideea? De când, unde scrie, in care lege?

Adica, te poti duce cu Trabantul la Primus Auto si ei sa fie obligati sa-l repare?

Nu mai stiu unde am citit, dar stiu sigur ca am citit undeva. Obligati nu pot fi, (ca nici pe tine nu te poate obliga legea sau cineva sa faci contabilitatea unei firme, daca tu nu doresti) din diverse motive, dar au voie sa o faca daca vor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu ca iti trebuie autorizatie RAR ca sa faci service pe marca respectiva. Cred ca tu vorbesti poate de obligatia de a accepta in garantie reparatia la alt service decat reprezentanta fara a invalida garantia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din 2012 nu mai exista licentiere pe marca, RAR-ul da multimarca si tocmai de aceia multe reprezentante au si service rapid multimarca . 

Asa ca poti duce linistit Trabantul la Primus . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now