Guest Mexicanu

CASCO

36 posts in this topic

La Asitrans-Euroins ai suma asigurata de 4.860 euro si prima de asigurare de 492 eurocu fransiza si 541 euro full casco!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am uitat: daca iti faci rca la ei ai reducere de 5% si de la mine inca 5%! am oferte speciale pentru membrii!vazi topicul creat  de mine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa parca mai merge. Multumesc. Ma gandesc si daca ma hotarasc te anunt.

Deocamdata planurile mele se indreapta spre a gasi o solutie pt un XC 60, deci incerc sa fac economii. Sa ma ajute Dumnezeu sa nu am parte de vreun eveniment.

Cred ca voi apela pana atunci pt un RCA caci tocmai mi-a expirat. Sa intre intai salariul si te mai caut curand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. sper sa puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi.

tocmai mi-am gasit azi dimineata masina zgariata intentionat de cineva, cu o cheie banuiesc...

zgarieturile sunt doua si foarte lungi si apasate  :'(  - cuprind usa spate intreaga impreuna cu aripa aferenta si pe partea cealalta aripa din fata de la inceput pana la sfarsit

intrebarile mele ar fi :

  la ce tip de dauna se incadreaza chestia asta? (banuiesc ca e un tip de vandalism...)

  si ce tip de casco despagubeste ceva de genul asta?

masina e inca in leasing si are casco, fiind obligatoriu, dar nu stiu daca e full....voi intreba luni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai leasing sigur este full casco! spune-mi la ce societate ai caco ca sa vad daca acopera si vandalismul!Daca nu ai vandalism poate reusesti sa-i convingi pe cei de la daune ca ai sters un cui , ceva...... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca e omniasig

dar de convins cu stersul unui cui nu pot reusi ca e zgariata pe amblele parti...poate daca zic a era un tufish  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut tinand cont ca sunt mai nou pe aici mam gandit sa postez aici msj daca aveti nelamuriri in privinta asigurarilor nu ezitati sa ma contactati am 4 ani de cand lucrez la Generali ,va pot ajuta si cu calculati daca vreti si ca sa ma laud cu totul sunt in primi 10 agenti pe tara de la generali, Ps suntem 3500  :P va las un id de mess mita_15bv sa imi ziceti ca sunteti de pe vovlvo club cei care ma contactati,daca e va dau acolo si nr de tel

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

ce zizi atunci de capitolul EXCLUDERI  din conditiile de Casco ?

sunt cele mai multe excluderi cred din toate conditiile de casco pe care le-am citit pana acum si am citit destule, crde-ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ce zica daca te trezesti intr-o dimineata cu un borcan in masina intrat exact prin parbriz??????????

Sau daca-i gasesti o usa unfundata undeva intr-o parcare si doar ceva vopsea pe ea????????????

Numai zic de celebrii"SCUTERISTI" care nu au permise, habar nu au de semne si nu vorbim de asigurare???si intra exact in tine.........E NEVOIE DE CASCO???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now