sienna

Volvo XC 60 D4 VEA,MY 2015 automat

5 posts in this topic

Va rog mult mult spuneti-mi si mie,lamuriti-ma de fapt intr-o problema.

Am un Volvo XC 60 d4 VEA,din 2015,automata si ma intreb daca este normal,ca atunci cand sunt intr-o panta f abrupta si astept la semafor si iau piciorul de pe frana ,masina curge in spate.

Sincer prieteni care au alte marci de masini,tot automate,spuneau ca la ei nu curge nici un milimetru.

 

Are vreo problema credeti???Ma ingrijorez ptr ca e nou-nouta si am dat o droaie de banuti pe ea.

 

Multumesc din suflet!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intreaba de unde ai luat-o daca masina ta are Hill assist control.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand se intampla acest fenomen, schimbatorul in ce pozitie se afla? PRND...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu, nu e normal atata timp cat ai cutie automata si nu conteaza daca ai sau nu hill descent control care are legatura cu coborarea nu cu urcarea :)

BINEINTELES ca trebuie ca schimbatorul sa fie in "drive" (D) :)

Edited by Intel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog mult mult spuneti-mi si mie,lamuriti-ma de fapt intr-o problema.

Am un Volvo XC 60 d4 VEA,din 2015,automata si ma intreb daca este normal,ca atunci cand sunt intr-o panta f abrupta si astept la semafor si iau piciorul de pe frana ,masina curge in spate.

Sincer prieteni care au alte marci de masini,tot automate,spuneau ca la ei nu curge nici un milimetru.

 

Are vreo problema credeti???Ma ingrijorez ptr ca e nou-nouta si am dat o droaie de banuti pe ea.

 

Multumesc din suflet!!!

Du-te la dealer-ul Volvo din Iasi si vorbeste cu ei - daca ai ceva- desi nu as crede - in mod sigur ei pot vedea vreo eroare sau daca este nevoie de vreun update de soft - gratuit in garantie. 

Nu este cazul sa te impacientezi - verifica la dealer. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now