fowzi

Instalare sistem navigatie/multimedia - Volvo S40 1.6D 2009

12 posts in this topic

Salutare!


Detin un Volvo S40, 1.6 Diesel, an de fabricatie 2009.
El are dotarea standard in ceea ce priveste optiunile de pe consola de bord. Pentru Skoda Octavia (exemplu) am vazut ca sunt diferite kit-uri prin care se poate adauga sistemul de navigatie/multimedia original.

Din pozele cu versiuni mai bine echipate ale acestui model de Volvo, sistemul de navigatie/multimedia apare pe partea superioara a bordului, nu integrat in consola cu toate cele.

Exista vreun loc in care imi pot instala un asemenea sistem de navigatie (dedicat) pe aceasta masina cu dotari standard?
De preferat sa fie in Bucuresti.


Va multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

 NU merita asa ceva pe maisna  intrucit este foarte costisitoare operatiunea ,(kit , consola bord, soft etc etc).Intereseaza-te de costuri si apoi mai vorbim.:)La modelul Kinetic mai bine il vinzi si iti cumperi Summum decit sa faci ce vrei tu.

Acum tu stii cel mai bine ,eu am venit cu un comentariu..

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai putin , de unde stii ca nu e summum fara navigatie cum e a mea :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh ! Banuiesc si eu si daca a achizitionat-o din Ro  ca si adusa sigur nu este summum ca se aduc cu navigatie etc  Este ,repet o banuiala ca nu este Summum. .

A ta am impresia ca este Momentum  cu plusuri  sau Summum cu minusuri..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mi-ati vandut-o ca summum ... acuma ce o fii ce no fii :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are: scaune incalzite (winter pack) , blis(safety pack) , gps + bluetooth (business pack ) , premium sound , xenon ( lights pack ) astea sunt dotari care si acum (am o oferta din 2014)trebuie sa le adaugi unui summum altfel nu le ai .

Deci foarte posibil sa fie summum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai nu stii de gluma!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziceam si eu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda,am vazut si eu acest produs,se pare ca deja se poate comanda deja pe saitul lor,timpul de asteptare fiind destul de lung,pana la 10 saptamani(daca bine mi-amintesc).

Acum  a-si vrea sa-i intreb pe cei care au avut de-a face cu astfel de produse,marca Bluepower(Ionutz Paun-parca ai avut pe masina candva,asa ceva?!,bineinteles,ma gandesc ca BogdanG,cunoaste deasemenea aceasta marca,cel putin asa cred si sigur ,mai sunt si altii care pot spune cate ceva despre aceasta marca),ce parere aveti despre Bluepower?Intr-adevar pretul e destul de ridicat,dar aproape toate 2DIN-urile de calitate incep de la 350 de euro in sus,asta cel putin ar fi o unitate dedicata si nu ai pierde afisarea temperaturii, etc.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel care l-am avut eu (si un altul model mai nou pe care m-am "jucat") se auzeau execrabil. Radioul mai prost decat originalul (care are semnal slab). Cu sistemul de 200w (6 boxe+2 tweetere+1 difozor central adaugat extra)+  statie si subwoofer in portbagaj, nu am reusit sa scot ceva decent din el.

In rest: touch-ul ok, interfata "ieftina", GPS ok, dvd-uri citea si facute, usb, card, aux ok. Se incadra aproape perfect (99%), cu multe incercari, miscari si potriviri.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now