ares88

volvo s60 ulei + distributie

82 posts in this topic

Depinde ce motor ai, unele merg cu 0w30, astea mai noi cu 0w20 . 

@vvolvo cheie fac si altii, ieftin si bun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Depinde ce motor ai, unele merg cu 0w30, astea mai noi cu 0w20 . 

@vvolvo cheie fac si altii, ieftin si bun

Am hotarat pana la urmă să merg pe ulei motor volvo 0w30. Plus filtre bosh. O sa ii fac o revizie completa : distributie volvo, curele transmisie si ac volvo, pompa apa Hepu, role volvo. Ulei +filtre

Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot pui gunoaie de piese macar fa pana la capat mizerie nu asa pe sarite, pune si distributie Conti si aia e . 

Intrebare de knob, nu cunosc cu masinile Volvo dar imi dau cu parerea, daca pui pompa Hepu si se blocheaza la ce ajuta distributia originala ? 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, și tu acum, face omul o economie de 100 de lei pe care, oricum îi dă mai târziu pe curentul electric cât timp scrie pe forum despre problemele apărute cu pompa!

Bonusul, apoi, vine de la distribuția blocată și alte cheltuieli de înlocuire. Că mașinile Volvo "e" proaste și se strică repede...marcă chinezească, deh...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel ai grait ca un om mare, bravos :P

Marca e fix chinezeasca, eu ma bucur ca am dat V90ul insa plang dupa S60-ul Polestar, chiar mi-a placut masina aia . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aproape totul e chinezesc în ziua de azi. Lucru firesc, de altfel, doar unul din cinci oameni de pe planetă, e chinez.

Ce să vezi, o știre recentă despre Tesla, relevă faptul că Model 3 fabricat în China are mai puține defecte decât același model fabricat în USA.

Oricum, chinezesc sau nu, nimic nu e perfect. Fiecăruia îi place cel mai mult marca de mașină pe care o deține, cu toate defectele, imperfecțiunile, mașina aia îl duce de colo-colo zi de zi, sau în concedii. Problema va fi când vor veni extratereștrii cu cine știe ce nave spațiale, atunci ne vom da seama cât de mici sunt dorințele și așteptările noastre.

Dar, până atunci, ne cuplăm centurile @since 1957 și ne bucurăm că trăim, ne deplasăm, existăm. Asta e important.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana una alta conduc un Jeep care e masina, nu tabla de conserva cu motor cat o sticla de cola . 

Nu imi place neaparat masina pe care o detin, bine detin vreo 5, insa cea mai misto e un Jeep care merge si la Opera in eleganta maxima dar si la peste in Delta prin noroaie si face toate astea avand o fiabilitate iesita din comun . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now