Sign in to follow this  
Followers 0
DIA

Navigatie - Cum resetez ultima destinatie?

5 posts in this topic

Salut,

Am un Volvo S60 2011. Nu gasesc in meniu sa resetez (cancel) ultima destinatie, pot doar sa ii dau Pause/Resume, insa nu pot sa o scot de tot. 

Pe langa asta, atunci cand put o destinatie noua mi-o adauga la itinerariu in loc sa o setez ca destinatie noua. Iara, nu gasesc in meniu o optiune sa setez ca destinatie noua.

Am un prieten cu un V40, deci model nou de soft si el are toate optiunile astea (Cancel destination, Add destination as new etc).

E o problema de soft si trebuie sa vin cu un update sau sunt eu orb si nu vad sa-l folosesc cum trebuie?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

La itinerar , si acolo le anulezi pot fii mai multe adrese... 

Nu cred sa fie vorba despre un alt soft , caci eu dupa un usermanual de v40 mam orientat

Nu esti orb , eu 4 saptamani am umblat , si gps-u tot incerca sa ma duca in austria (prima adresa setata la care nu am ajuns , ci pe aproape) si in drum spre ro nu intelegeam de ce fac aproape dublu ca timp si distanta ... 

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

La itinerar gasisem ca le pot sterge, insa e aiurea si asa ca trebuie sa fac asta tot timpul.

Vorbesc de V40 2012. Zic sigur ca e altfel meniul. Poti da cancel destination si ai si optiune sa setezi adresa noua si nu add to itinerary 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am studiat tot meniul v40-ului , dealtfel nici al v60-ului ... mi se pare si mie greoi , eu folosesc tom tom (imi arata unde sunt plasate radarele , in austria germania si franta ) gps-ul masinii il folosesc mai mult pt depasiri pe ceata si sa estimez curbele (tot pe ceata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand esti in navigatie, tii apasat butonul de Cancel / Exit dreapta sus in consola si ultima comanda din meniul aparut este "Cancel current destination" sau ceva de genul. 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0