Catacata

Volvo Xc 60

36 posts in this topic

Incearca sa o cumperi sh de afara prin volvo selekt....masina e verificata din bara in bara,asa am cumparat-o eu(la lineea-volvo selekt),si tot apar mici probleme :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici asa nu e sigur ... din pacate :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Cum achiziotionezi prin Volvo Selekt, poti da te rog ceva mai multe detalii?

Multumesc,

Cristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scrie pe google volvo selekt.de (nu e acela siteu dar te va indruma) si cauti acolo.

Si franta are , si belgia parca . In romania trebuie sa suni la dealer sa intrebi , dar sunt putini (cj , b , tm , iasi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai gasesti si pe mobile.de/alte site-uri de anunturi masini de afara.

Sunt usor de recunoscut, intotdeauna au placute de inmatriculare pe care scrie  VOLVO SELEKT. Atentie la cei care abuzeaza de renumele selekt, folosind placute asemanatoare (sau identice) pentru poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea cu volvo selekt este urmatoarea : vand masini volvo sub 150.000 km care au garantie 1 an (garantia nu acopera chiar tot , dar motor si cutia sunt acoperite + altele dar nu intru in detalii deoarece nu stiu exact)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca stii pe cineva care liciteaza pe site-urile cu flote din leasing operational, incearca in felul asta sa achizitionezi... Toate reviziile facute la reprez. Volvo, au istoric pe carte si li se face un raport cu defectiuni vizibile. Pe leaseplan mai apar si eventuale interventii de tinichigerie...

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este rețetă sigura .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu va zic atat:avem in familie 4 masini(mici) de diferite marci si cea mai rezistenta din toate punctele de vedere a fost VW-ul

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 1 oră, silviu30 a spus:

Eu va zic atat:avem in familie 4 masini(mici) de diferite marci si cea mai rezistenta din toate punctele de vedere a fost VW-ul

Din pct meu de vedere fiatu ... dar asta nu spune nimica ..  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/12/2016 at 8:44 AM, Cristi Muresan said:

"5. teava de turbo de sub masina se rupe frecvent" , un scenariu real , am vazut 2 rupte si la 3 masini m-am uitat (masini care aveau sub 140 000 km reali ). Problema nu este atat de grava , se poate suda urechiusa inapoi la un atelier care sudeaza aluminium , pierderile de presiune generate sunt minore in general (nu se prea vad pe tester , delivery-u atinge repede request-ul ). 

Detin un XC60 din 2012 cumparat de o luna . Teava a fost schimbata complet (presupun ca asa se face in Austria)  si l-a costat pe fostul propietar vreo 5-600 € . Masina avea 121000 km la momentul ultimului service acum 3 luni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now