Marian Sabou

Suspensie sport reglabila

39 posts in this topic

eu pe a mea am avut de toate, sa zic asa. am avut ta-technixx si dupa 2 luni le-am trimis inapoi si mi-am recuperat banii. daca vrea careva sa-si puna ta-technixx pe masina atunci sa-si puna prima data niste butuci inloc de arcuri, ii aceasi senzatie. 

eu am avut eibach cu bilstein-uri si erau ok, nu era foarte joasa dar destul de comfy. am mers dupaia pe h&r tot pe bilstein, astea coborau cu vreo 5 mm mai mult fata de eibach, era mai interesant handlingul si destul de comfy DAR... ce recomand tutoror : reglabila ap coilovers. is facute de KW si ... pe domeniul meu de om care mere la expo is numai bune. pe spate o trebuit sa modific arcurile ca...evident nu coboara destul si pe fata se dau 2 arcuri, unul de tensionare si arcul "care-si face treaba". am scos arcul de tensionare ca sa coboare mai mult masina si pot sa spun ca am mers cu 180 intr-o curba si nici macar scartz nu facea masina. bine mai este de adaugat faptul ca eu nu mai am 225 40 pe 18 pe masina ci 215 35 18. pentru stance, slammed sau alte denumiri ii ce trebe. ce e mai naspa la asta, daca nu esti atent poti sa-ti spargi baia de ulei usor. bafta in continuare.

DSC_0017.MOV

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marfa... comfy, stance, slammed, coilovers. Un pic romana, un pic engleza si iese un tuning de toata frumusetea... lol

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

paun imi pare rau ca nu sti atata engleza incat sa intelegi ce inseamna stance, slammed care de altfel n-au nicio legatura cu tuningul, mai ales "tiuningul" ce se practica la noi sau pe care il sti tu. Daca te uiti mai bine am scris ap coilovers adica asa se numeste firma nu am scris coilover de dragul de a ma da rotund pe forum. Daca vi la cluj iti recomand o vizita pe la opticris, am auzit ca fac ochelari cu laterale chromate, credca dau bine cu balena ta. de ce dracu mai intru pe forumul asta ?! ii plin de sobolani cu dexu-n mana si cu cheia franceza in c..oridor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta ma intrebam si eu! De ce dracu mai intri tu pe forum, ca oricum esti mult prea destept pentru noi. Esti atat de plin de engleza pe degete, ca ai uitat cum se numeste tetiera si tapiteria plafonului, intr-un alt topic.

Ps: cand ajung pe la Cluj, promit sa-ti aduc un cap de furtun de gradina, generatia 3, sa astupi epuratorul de gaze si un covoras siliconic, pe care sa-l pui in galerie, sa alunece aerul mai bine!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

paun, esti intruchiparea perfecta al oamenilor [majoritatea] care locuiesc in romania. adica, tu esti tot blocat pe un pamflet ce l-am facut eu mai de mult si crezi ca ma deranjeaza sau ceva de genul asta. nu frate, stai linistit. a fost o gluma si voi sudistii ati luat-o ca "ba ui la el ce prost ii". da bai nene, poate am fost prost ca am facut acea gluma si ai fost tu sau ati fost voi destepti ca n-ati inteles-o, dar atata timp cat ceea ce am reusit sa fac eu este bine vazut in occident pe mine chiar nu ma intereseaza de parerea "vostra' da' samantzari'. 

mie mi chiar mila de forumul asta, adica sa zici la un moderator sa stearga postari de genu asta sunt ca si rezolvate, dar cand ceri un topic intreg sa fie sters aia nu se poate. de ce sa nu se poata? pentru ca pierdeti niste informatii importante :)) ? voi va comportati formidabil, adica va trebe si bani de drum si @#$ in c..ur. 

puteti sa ziceti ce vreti despre mine doar va zic de pe acuma ca o sa va obositi degeaba. da intr-adevar era un tip pe forumul asta care o ajuns cu masina pe pagina oficiala de facebook volvo din state, ii gasesti masina pana si pe google sau la alte evenimente unde nu intra orice cocioaba cu chestii chromate pe ea si mai ajungi si acolo ca masina ta ii cunoscuta in toata tara ca singurul facelift facut cu gust si alte "titluri" pe care ti le-as putea enumera tie, domnule paun, care inca esti acolo ca furtunasul in nisip. 

si cu asta eu am terminat. nu mai intru veci pe forumul asta imputit unde toti moderatorii se pisa in parcari de la peny, credca acolo s-a intamplat asta iar daca nu atunci modificati-mi voi postarea sa fie corect incidentul. 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rugam frumos sa nu pleci de pe acest forum de "rahat"! Prezenta ta aici il face sa miroasa a trandafiri :d. Te rugam sa nu pleci in Occident si sa parasesti aceasta tara locuita de oameni ca mine, ca o sa suferim cumplit. Noi te iubim CA CA TINE nu gasim!

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 9 ore, onezero a spus:

si cu asta eu am terminat. nu mai intru veci pe forumul asta imputit unde toti moderatorii se pisa in parcari de la peny, credca acolo s-a intamplat asta iar daca nu atunci modificati-mi voi postarea sa fie corect incidentul. 

Bre, sa stii ca si userii au dreptu' de a se 'pisa' in parcarea de la Penny. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@1-0, limba romana e greu, invata si tu un pic de ortografie & gramatica si nu se mai ia domnul Paun de tine . 

Nu stiu ce mare masina ai tu si in ce reviste vrei sa ajungi dar tot S40 ai nu vreun Ferrari FF (de care domnul Paun a reparat )  sau vreun Cayenne GTS . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 16 ore, onezero a spus:

voi sudistii ati luat-o ........... parerea "vostra' da' samantzari ............

Maestre, cu astea ne-ai dat gata, s-au luat mitocanii astia de "Mitici" de tine ca esti "Pui de Ardelean"

Restul e can can, n-are nici o relevanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand te gandesti ca nu e singurul ardelean de pe forum . :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inchidem discutia sau inchidem robinetu' ?

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasă bre robinetul în pace ca sunt și alții ce vor suspensie sport.

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atunci sa nu mai curga bre cu rugina ca pute

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ales pana la urma arcuri eibach pro kit, le am deja pe masina de 6-7 luni si sunt multumit. Garda la sol a scazut 30mm fata/ 30mm spate. 

EDIT: Cost aprox 1000RON

Edited by Marian Sabou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now