Aex David

Provenienta xc60

5 posts in this topic

Va salut.vreau sa cumpar un xc60 si sunt putin in dubii.Ce parere aveti,sa iau o masina din tara cumparata de la reprezentanta cu istoric sau una de afara?Credeti ca s-ar preta cei de la volvo sa faca alta calitate pentru Germania de ex?Va multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avantajul pentru masina cumparata din tara,ar fi ca sunt rulate mai putin decat cele aduse din afara,care fac anual in jur de 40-50000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calitatea este aceeasi.

Diferenta poate aparea din varianta de echipare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarata partea cu rulatul mai putin, dar as zice ca desi sunt rulate mai putin, uzura e mai mare la cele de aici, la ce drumuri sunt si ce trafic e prin marile orase. Daca e sa fie de afara, m-as orienta spre vanzatori privati, si eventual fara intermediari. eu am luat-o de la privat dar cu intermediar. masina funtioneaza impecabil, cu mici probleme obisnuite la varsta si km ei, dar mi-a adus versiunea gresita. trebuia momentum si am kinetic. nu e mare scofala, are si optionale (cutie automata, navigatie, telefon cu bluetooth, comenzi pe volan in partea dreapta, senzori parcare spate, etc), dar mi-ar fi placut si computer de bord, pilot automat si proiectoare de ceata. se pot pune si dupa aceea, dar preturile sunt mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avantajul daca o iei de aici ii poti verifica istoricul - revizii, nr. kilometri. S-au intalnit cazuri cand masina, luata de la firme de leasing operational de afara, aveau cu mult mai mult km. reali decat cei pretinsi. 

Eu ti-as recomanda sa iei dealerii la telefon, sa le spui ce cauti, si poate:

- gasesti o masina de buy back

- gasesti o masina de demo / test drive

ambele avand un istoric verificabil, si poate si garantie. 

Si mai si avantajul ca poti face mai usor leasing, daca este cazul. 

Succes!

 

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now