nkm

achizitie S60

15 posts in this topic

Ce e suspect la pret-ul asta ?

Este prețul corect pt o echipare Kinetic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul de 1.6 diesel - colegii cu mai multa expertiza tehnica in acest motor poate sa iti dea biste sfaturi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva asemantor am mai vazut cu vreo 2000 E in plus la aceeasi km

in fine, masina este deja rezervata de altcineva...

vreo parere "de profesionist" despre motorul asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este plin forumul de sfaturi despre acest motor - foloseste cu incredere functia de cautare - si cred ca gasesti si in aceasta sectiune si respectiv cea de C30. 

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maverick și tu citești pe diagonala  ca MC forumu asta ? Masina e T3, adică 1.6 benzina 150cp . Motor pus numai pe s60 și derivatele ei nu pe c30 .

 

Ca probleme sunt numai cu ambreiajul în rest e beton .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca mai nou da :) - nu stiu de ce am vazut diesel in loc de benzina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Bogdan G said:

Maverick și tu citești pe diagonala  ca MC forumu asta ? Masina e T3, adică 1.6 benzina 150cp . Motor pus numai pe s60 și derivatele ei nu pe c30 .

 

Ca probleme sunt numai cu ambreiajul în rest e beton .

mersi...m-am uitat inca de vreo 7 ori la anunt (desi m-am mai uitat de vreo 50 de ori azi). nu stiam ce lagatura are benzina cu motorina, baba cu mitraliera :)

mai verific odata marti daca s-a vindut

keep searching

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi place descrierea:

"Editia pentru Germania" are trei oua daca-i pentru nemti, cred ca de aici T3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 05.06.2016 at 5:19 PM, maverick a spus:

Motorul de 1.6 diesel - colegii cu mai multa expertiza tehnica in acest motor poate sa iti dea biste sfaturi. 

Avand in vedere ca cei cu experienta tehnica sunt sub 50 ( adica...vreo doi...trei...) spui foarte bine ca....ei poate sa iti dea sfaturi! 

Astept doctoratul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si dus a fost...

maersi de ajutor. mai cautam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un T3 sau T4 nu trebuie ratat, sunt rare și scumpe dar merita pt ca nu au probleme mari iar consumul nu este de speriat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai pentru asta m-am orientat pentru modelul asta, mai giram un credit cu un rinichi si o luam. aveam si un prieten in Munchen ce putea sa si treaca pe acolo ieri sa mai arunce un ultim ochi. toate astrele pareau sa se intilneasca ieri...

din pacate cel ce a rezervat masina a si cumparat-o.

poate a fost un semn ca o sa apara alta mai buna:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nkm... Si eu mi-am dorin un T3 si l-am cautat aproape 8 luni. Daca nu luam D3 ul nici acum nu aveam S60-ul ravnit. Se gasesc greu mai ales pe site-urile de licitatii unde sunt flote si acolo adesea se opteaza pe diesel. Eu asa am vrut si asa am luat. Iti recomand sa te uiti si pe SELEKT aici mai gasesti buy-back-uri insa trebuie sa fii atent sa aiba istoric fizic/ pe carte service.
T3...T4 gasesti mai usor pe V40.

Doua exemple S60 T3. Din pret mai scazi un 1500 eur caci e la export.

http://selekt.volvocars.nl/zoekresultaten/Volvo-S60-5381109/?searchOptions=priceto=80000|mileage=150000|minage=1|maxage=6|vehiclemodelids=477|engineccto=6000&sortType=1&pageSize=50&SrcPg=sr&VSRType=Volvo

http://selekt.volvocars.nl/zoekresultaten/Volvo-S60-5392470/?searchOptions=priceto=80000|mileage=150000|minage=1|maxage=6|vehiclemodelids=477|engineccto=6000&sortType=1&pageSize=50&SrcPg=sr&VSRType=Volvo

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yachtmanblue

mersi mult de idei. deocamdata am un fix cu modelul asta si poate poate il si gasesc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now