Sign in to follow this  
Followers 0
Matrixxx

Flush (schimb total) lichid frana

8 posts in this topic

Dragii mei, intentionez sa-mi schimb lichidul de frana si caut un service care face acest procedeu prin suprapresiune, nu prin "pedale", are idee cineva din Bucuresti despre un asemenea loc ? Daca nu, va trebui sa-mi cumpar chestia asta si sa fac schimbul singur... 

P.s. Exclus reprezentanta - dupa tot ce citesc pe aici m-am luat cu mainile de cap  >:(

post-495-12877847767807_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici un raspuns, nimic ?... Incurajator  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

budulane, sa nu-mi spui ca tu-ti faci schimbul de lichid de frana si aerisirea - ca la dacie, ca nu te cred  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine e cu autoaerisire  :P. Adica am dus-o la un service "auto" si au aerisit-o aia (auto-aerisire). A iesit unul tot rosu la fata si am presupus ca ala e "suflatorul" sef  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta a fost misto de tot gluma

am ras 5 minute cu imaginea mecanicului suflator sef in minte

Share this post


Link to post
Share on other sites

@offtopic

Eu am spus sub forma de gluma dar chiar asa s-a intamplat. Am cumparat placutele de frana de la Alex si m-am dus sa le schimb la un service din Deva mai rasarit. Suflatorul Sef de care am zis era baut la ora 12 si cand l-am vazut instant mi-am amintit ca nu mai pot sta...Deci era rosu pentru ca era baut, eu am ras cand am plecat dar ce naiba era sa fac? Curaj sa ma intorc la suflatorul Sef nu mai am  ;D Nu sunt "rasist" dar la oameni "rosii" nu ma mai intorc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0