Geopi

problema martor volvo s70 diesel

6 posts in this topic

Salut.Am intampinat o problema de cand am luat masina.Are aprins aceasta eroare in bord(un triunghi verde cu un semn lambda in el pe un fundal galben).Masina trocane la turatii mici(1300-1600rpm) si scoate fum negru de la 3200 rpm in sus.Am fost la tester sa imi anuleze eroarea iar dupa 10 minute a aparut iar.Dar cat timp eroarea nu am mai aparut in bord ,masina nu torcanea aproape deloc(are si un injector din 5 infundat). V rog sa imi spuneti ce inseamna acel semn pentru Volvo-ul meu?Cum as putea sa il fac sa dispara?Multumesc mult.Masina este diesel motor de 2.5 140hp.

am-martorul-acesta-in-bord-ce-e-in-neregula-bbf9c12504470f70c2-0-0-0-0-0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai un injector paradit, eu nu inteleg de ce iti mai pui probleme cu ce trebuie sa incepi. Gen "ma doare piciorul, credeti ca am nasul infundat ?". Acum serios...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Midnight Caller said:

 

Daca ai un injector paradit, eu nu inteleg de ce iti mai pui probleme cu ce trebuie sa incepi. Gen "ma doare piciorul, credeti ca am nasul infundat ?". Acum serios...

injectorul am sa il curat pentru ca nu este stricat. dar nu stiu ce inseamna eroarea aceea ce imi apare in bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te-ai uitat in cartea masinii ce insemna semnul ala? Te duci la baietii care au vida dice si iti spun exact ce inseamna semnul ala plus de ce a aparut. Eu nu inteleg de ce stergi eroarea ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Daca ai eroare inseamna ca masina are ceva tocmai de asta iti apare in brod o atentionare. Cim o da cureti injectorul cu apa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine iti luai un vw!:) Ai de treaba ceva  cu asemenea specimen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Dice nu faci mare lucru la masina respectiva ai nevoie de VST. Lampa respectiva iti zice doar ca ceva la managementul motorului nu e ok. Erori posibilie sunt o gramada. Motorul este constructiv (aproape) identic cu motorul AEL din casa Audi dar computerul e special Volvo (MSA 15.7).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now