Lavi

La capătul puterilor

64 posts in this topic

E trist ce spui și din păcate atât de mult adevăr...îmi pare tare rău și mie mai ales ca e foarte frumoasa și full option nici acum nu am descoperit cate are pe.ea...însă bătaie de joc e puțin  spus...sper doar sa nu fie afectat motorul foarte mult...sunt ceva teste?sau sa l deschidă un mecanic sa mi spună cum arata...mi se mai aud tachetii

Share this post


Link to post
Share on other sites

E trist ce spui și din păcate atât de mult adevăr...îmi pare tare rău și mie mai ales ca e foarte frumoasa și full option nici acum nu am descoperit cate are pe.ea...însă bătaie de joc e puțin  spus...sper doar sa nu fie afectat motorul foarte mult...sunt ceva teste?sau sa l deschidă un mecanic sa mi spună cum arata...mi se mai aud tachetii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e viata când ai încredere în oameni și zici ca faci un bine, și ți promite neîncetat ca mașină n are nimic, dar toate astea se plătesc sub o forma sau alta...poate am noroc și nu s a stricat mare lucru la ea...o sa merg la mecanic sa mi regleze tachetii asa am înțeles ca se poate si sa mi spună ce și cum...după cum se aude , tata , și se pricepe zice ca se aude bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îmi poate spune cineva care e diferența între antigel original Volvo și  celelalte....mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce diferente te intereseaza? In principiu, Volvo foloseste antigel verde, dar un bidon de 4l (nediluat) costa 100-120 lei, deci nu vad de ce te-ai coplica cu altceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca motoarele in 5 pistoane au un zgomot de "tacheti" la relanti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristi Mureșan mulțumesc nu am stiut...nu e verde ci roz ...asa.mi a spus fostul proprietar...și da dacă e acest preț e chiar oki..am.întrebat în mare sa știu...eu acum încerc sa repar ce altu a stricatrecut...sper sa mi iese ca eu chiar ama grija de ea si o iubesc de a dreptu:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

De curiozitate cati bani ai dat pe minunatia asta de masina ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu ai dat sub pretul pietii . 

Din pacate nu ai ce face in afara de ceea ce faci deja . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vroia și 300 pe cauciucuri ca sunt aproape noi de iarna:) la cate probleme am cu ea î am zis sa mi le dea gratis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Lavi said:

Îmi pare rau de ea ca e frumoasa dar ...bolnavioara:(((

Sper sa o rezolvi, am ramas muta … nu ma mira, si aici in Franta fac porcarii la garaj. Si noi am tras mult cu masina noastra si inca mai avem ( la fel, o iubesc :)). 

Poate incerci cu baietii de la garaj din Bucuresti ? Ei fac minuni;) Curaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2011 1984 cm cred ca asta te interesa nu? Motor d5...crede-mă e o bijuterie mașină asta...păcat ca am.de tras atât cu ea...motorul se aude bine.. spune mi te rog ce i ai făcut sa ai  circuit? În ce stadiu ești? Care e povestea ta pe scurt ce ai schimbat la ea ca.mie mi se pare ca am schimbat aiurea pompa de apa, radiatorul nu mi pare rău, acu după toate astea , zice garnitura, m am saturat, nu are nimic masina , decât păcătosul ala de furtun infundat, ...spune mi ce ai folosit te rog sa o mai remediezi și de când te chinui...mersi mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt din timisoara.

.deocamdată găsesc soluții cu tata, el s a enervat ba ca i una ba ca i alta, și a descoperit cu un prieten de a lui ca furtunele mi s infupdate, altfel ma duceam din service în service..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

15700 e pe un 2l tracțiune fata îmi pare foarte mult . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ți am zis vroia 16000 cu tot cu cauciucuri iarna.:)) e piele în interior, camera spate trapa etc are multe pe ea, sper ca măcar am.luat o bine ca pret:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 1984cmc nu este D5, este un D3. Trecand peste, piele, camera si trapa au majoritatea. Dar, cum a spus si Bogdan 15.700 pentru un FWD este cam mult. 

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista D5 Drive . 

Mai bine pune o serie de sasiu sa vedem ce ai cumparat ca vad ca nici tu nu stii ce ai luat . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este fix D3. D5-ul are 2.4L  si AWD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

D3,D4 si D5 au 5 Pistoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now