Laumi

Sticla Far S60

32 posts in this topic

Salutare tuturor.

Am far dreapta spart, dar se pare ca doar sticla de sparta. Observ ca am xenon din fabrica. Credeti ca pot gasi doar sticla de la far?  
YV1RS61S242323084

IMG_20160927_180840.jpg

IMG_20160928_073055.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut pe ebay ca exista sticla de vanzare (Glass). Insa, iertati va rog intrebarea de n00b/incepator, cum aflu ca este fix acea sticla care trebuie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista. Costa vreo 600 lei bucata, cand m-am interesat du

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru seria ta este 410RON, cu TVA si factura, livrabila in 3-5 zile lucratoare, originala VOLVO.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc dragi domni! Alex, ma anunt imediat (maine) pe email la office si cele ce decurg :). Am inima mai la locul ei, ca ma speriasem altfel. Pentru procedurile de înlocuire a geamului ma gandit la ce am aflat pe forumul swespeed. Ce parere aveti?

Edited by Laumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asa se desface. Folosesti un feon industrial cu aer cald si il desfaci. Masticul il poti refolosi. Daca il uniformizezi bine, nu este nevoie de adaos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Am o întrebare: Se poate schimba la fel sticla farului si pentru modelul S40 2005?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca cumperi sticla as fi interesat de cum arata , daca se potriveste si la modelul cu striatii, poate ne intalnim inainte sa o montezi . Am pus lupe bixenon in far cu striatii, nu au vizibilitate/putere ca si cu sticla clara

IMAG1925.jpg

IMAG1926.jpg

IMAG1929.jpg

Edited by kelyoss

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 9/28/2016 at 8:38 PM, Laumi a spus:

Multumesc dragi domni! Alex, ma anunt imediat (maine) pe email la office si cele ce decurg :). Am inima mai la locul ei, ca ma speriasem altfel. Pentru procedurile de înlocuire a geamului ma gandit la ce am aflat pe forumul swespeed. Ce parere aveti?

mai bine mergi la cineva care face acest lucru, are experienta si mastic special pentr montaj, pe mine pentru ambele faruri si montat lupe parca 100-150 lei (dar am facut eu demontare montare faruri )

 

Edited by kelyoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Ar fi o idee. Am luat sticla de la Alex si acum am lasat masina la tinichigerie. Banuiesc ca inca n-au pus sticla pe far. Daca vrei si ne grabim putem ajunge acolo sa vezi. E in zona Costin Georgian (metrou) tinichigeria.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 2 minute, Laumi a spus:

Da. Ar fi o idee. Am luat sticla de la Alex si acum am lasat masina la tinichigerie. Banuiesc ca inca n-au pus sticla pe far. Daca vrei si ne grabim putem ajunge acolo sa vezi. E in zona Costin Georgian (metrou) tinichigeria.

pai cum facem sunt foarte interesat (da un bip 0744220364 )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus sticla pe far! Arata foarte bine. Multumiri Alex si Ionut. Farul era un pic fisurat pe extrema si a fost lipit cu silicon/plastic. Masticul initial a fost refolosit si a fost reaplicat un strat suplimentar pe alocuri de silicon pentru etanseitate. Voi veni si cu poze in curand, intrucat masina e in lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drool. Arata bine cu lupa. Cred ca asta isi doreste si kelyoss.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suuuuuper !!!

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 10/12/2016 at 9:13 PM, paunionutz a spus:

IMG-20150524-WA0019.jpg

asta nu este far de 2001 si nici bara (asa scrie in semnatura), ai facut si alte modificari ? sau merge " plug and play "

Edited by kelyoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farul este cu xenon 2000-2004, modificat. Bara este de facefilt, completa, cu tot cu suporti

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 11/11/2016 at 9:03 AM, paunionutz a spus:

Farul este cu xenon 2000-2004, modificat.

poti sa dai si tu mai multe detalii ? am vaut far asa pe un forum , este OM sau un kit ?

mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farurile sunt oem cu xenon. Le-am desfacut, vopsit interiorul si pus lupe bifazice d2s. Am pastrat instalatia originala de xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, azi am primit o piatra in farul stanga si s-a fisurat serios. Inteleg ca se poate înlocui doar sticla. Unde pot găsi sticla si un mester priceput ptr lucrare? Cam la ce pret se ridica lucrarea?Farul are xenon. Multumesc.

WP_20161204_13_31_23_Pro.jpg

WP_20161204_13_31_31_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BD77 Unde ai gasit sticla la 80 RON?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut @kecs

Dacă ești din Târgu Mureș, poți să încerci la Bardi Auto. Acum 1 an și ceva am întrebat și era cam la aceeși preț, 80-100 RON, tot aftermarket. Nu am dat comanda atunci findcă am luat un far nou cu tot dar cred că au spus că în 5-7 zile pot să aducă.

Edited by arpi2390
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now