iulian79

Recomandari anvelope iarna volvo xc60

12 posts in this topic

 

Salut, 

Ce marca/marci de anvelope iarna recomandati pentru volvo xc60 fw (235/60/18) .  Media de km parcuri pe luna (iarna) 1200-1500 km.

 

Multumesc, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falken

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Vicu voia sa-ti recomande astea. Pe care noi doi (eu si el, separat) le avem pe masini. Sunt carnoase si moi, imbunatatesc tinuta masini (in conditii de asfalt romanesc) daca esti obisnuit cu ceva mai rigid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Eu as merge pe Dunlop Winter Sport 5 - am avut in trecut WS 4 si din punctul meu de vedere au fost bune rau - aderenta atat pe ud, cat si gheata / zapada. 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca usor, usor capata din ce in ce mai multi adepti modelul asta de la Falken: HS449. Raportul calitate / pret / performante este foarte bun. In plus se produce in tot felul de ciudatenii de dimensiuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Salut, 

 

Multumesc de sfaturi,

Pana in prezent  Dunlop Winter Sport 5 si Continental Conti 4x4 Winter contact ar fi anvelopele la care ma gandesc.

5 % diferenta de pret intre ele...prima intradevar dupa cum spune "Maverick" are aderenta mai buna decat Continental ( B respectiv C).  

 

 

Edited by iulian79

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 12 ore, pedala a spus:

Vad ca usor, usor capata din ce in ce mai multi adepti modelul asta de la Falken: HS449. Raportul calitate / pret / performante este foarte bun. In plus se produce in tot felul de ciudatenii de dimensiuni.

Este o anvelopa socotita ,mai cu seama ca este japoneza. Acum vreo 6 ani ,nu prea mi-a fost impartasita ideea de a se face achizitionari pe  acesta marca ,vezi doritorii de anvelope noi. ! M-a scos dintr-un posibil necaz mare aceste anvelope si slava domnului ca am avut destule marci .Dar  Michelin ,Continental,etc or fi meritat mai mult pentru unii,pe bani "putini"..:)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am in familie 3 masini echipate anul trecut cu Falken HS449 si toti au fost foarte multumiti de ele. Cel putin la mine, diferenta fata de Fulda Kristall este de la cer la pamant. De departe cea mai proasta anvelopa de iarna pe care am avut-o (Fulda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si Nokian nu mai sunt bune ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokianurile fabricate in Rusia cica nu ar fi atat de reusite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pe una din masini niste Nokian-uri mai vechi. Sunt OK, dar cam zgomotoase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt la al 3-lea set de nokian , sunt foarte multumit . Aderenta zapada , uscat , ploaie , si uzura mica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now