roco

´´Starea drumurilor din Romania este o rusine´´

10 posts in this topic

Rusine noua!!

VicepreÅŸedintele Bundestagului, Suzanne Kastner, a declarat, vineri, la o intalnire cu reprezentanÅ£i ai administraÅ£iei publice din MehedinÅ£i, că starea drumurilor din Å£ara noastră este dezastruoasă ÅŸi ÅŸi-a exprimat speranÅ£a că, după campania electorală, Guvernul se va ocupa ÅŸi de această problemă.

Parlamentarul german a dat exemplu drumul de la CaraÅŸ Severin spre Drobeta Turnu Severin, despre care a spus că este "o ruÅŸine", transmite corespondentul NewsIn. "Drumul de la CaraÅŸ Severin spre Drobeta Turnu Severin este o ruÅŸine. Intr-adevăr, am văzut că se lucrează la el, insă se lucrează intr-un mod neacceptabil, in bătaie de joc faÅ£ă de toÅ£i participanÅ£ii. La sfarÅŸitul campaniei electorale, Guvernului Romaniei ar trebui să devină mult mai responsabil ÅŸi să se ocupe de această problemă, pentru că alegătorul i-a dat o insărcinare. Dacă nu se pot inÅ£elege asupra traseului autostrăzii, măcar să repare drumurile europene", a afirmat Suzanne Kastner, adăugand că "Parlamentul Germaniei priveÅŸte cu foarte mare ingrijorare situaÅ£ia din Romania".Totodată, Suzanne Kastner ÅŸi-a exprimat mahnirea că in anul 2007 Romania nu a reuÅŸit să atragă bani din fondurile structurale puse la dispoziÅ£ie de Uniunea Europeană.

Sursa: ´´Ziua´´

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai ce m-am intors din Germania(cu o masina)...sa devin "membru oficial" Volvo club... ;) ,si,imi pare rau ca n-am avut aparatul foto la mine...la granita Ungariei cu Romania in vama Valea lui Mihai,primul lucru care se vedea...si te intampina dupa linia de demarcatie(cea veche)...era o groapa!!! pe sensul de intrare... :-[ ..........mai e loc de comentarii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

" :D"

Sunt din Turnu Severin si sunt la facultate in Timisoara. Stiu foarte bine drumul ala si, credeti-ma, de fapt este drum forestier. Sa vezi ce frumos stau masinilie (inclusiv tirurile si autocarele) la un semafor cel putin 30 de minute... Daca alegi sa mergi pe acolo risti foarte mult sa-ti faci masina "praf". Dar "nu conteaza", ca Mr. Tariceanu ne ---- cu taxa lui nenorocita. Macar de ar fi singura...  :rant: :rant: :rant: :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca este chiar la subiect DAR va recomand sa treceti prin Sofia sau prib Bulgaria in general. Dupa aceasta experienta nu o sa va fie rusine de drumurile din RO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci stam bine, ce mai  :D  Asa zic si aia care conduc mioriticele plaiuri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca este chiar la subiect DAR va recomand sa treceti prin Sofia sau prib Bulgaria in general. Dupa aceasta experienta nu o sa va fie rusine de drumurile din RO.

Serios?? N-am iesit din tara spre estul Europei, deci n-am stiut! Acum aflu!! Good to know!!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam linistit!!!

daca altii stau mai prost atunci e bine!

noi de ce sa avem drumuri ca in elvetia, daca alte tari au mai proaste ca noi ...

A  S  S  H  O  L  E  S  :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor sunt suparat! m-a depasit un matiz si nici n-am putut sa-l ajung din urma... de nu stiti de ce, atunci mergeti voi pe soseaua dintre Curtea de Arges si Campulung Muscel....... sau pe multe altele nationale..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa vezi cum te iau daciile alea vechi pe drumuri de tara.....

io mai am 2 dacii vechi si ma distrez cind ma duc la tara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

iulirx si eu am (pardon am avut 2,pana ieri) 1 bucata rosie si inca merge constant cu 130 fara sa zdrangane.... da parca nici ca matizu'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now