Lupuconstantin

Conversie instrumente de bord xc60

182 posts in this topic

On 22.04.2017 at 11:36 PM, BogdanG said:

@Adrians 250e costa bordul, 400 lei costa montajul plus soft .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Salutare tuturor :wave:

Sunt Andrei Olaru, proaspăt proprietar al unui XC60 2012 2.4 D3 AWD, cutie manuală. Mașina are ceasurile originale și aș vrea să le schimb, bineînțeles, cu TFTul de pe S/V60.
Așadar, BogdanG, cum se poate proceda? îmi poți da, te rog, un preț actualizat?

Mulțumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vb cu colegul @mikaita sa-ti dea codul de pe ceasurile lui, dupa ce iti iei un bord fix codul ala putem incerca . Eu nu mai aduc borduri pt ca nu toate merg pe toate masinile si trebuie un minim de 10 borduri pe stoc din care sa tot probezi care merge si care nu merge, acum un bord sare de 350E iar sa tin blocati 3500E nu merita vis a vis de beneficiul adus de acest serviciu, asadar nu mai tin bani blocati, daca iti iei tu bordul bine, am inventat un mod de testare fara a demonta ceva si putem afla daca merge sau nu, atentie, nu pe orice XC60 merg puse TFT uri, daca masina are CEM LOW e posibil sa nu mearga . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.12.2020 at 2:17 PM, BogdanG said:

Vb cu colegul @mikaita sa-ti dea codul de pe ceasurile lui, dupa ce iti iei un bord fix codul ala putem incerca . Eu nu mai aduc borduri pt ca nu toate merg pe toate masinile si trebuie un minim de 10 borduri pe stoc din care sa tot probezi care merge si care nu merge, acum un bord sare de 350E iar sa tin blocati 3500E nu merita vis a vis de beneficiul adus de acest serviciu, asadar nu mai tin bani blocati, daca iti iei tu bordul bine, am inventat un mod de testare fara a demonta ceva si putem afla daca merge sau nu, atentie, nu pe orice XC60 merg puse TFT uri, daca masina are CEM LOW e posibil sa nu mearga . 

 

Mulțumesc pentru răspuns, BogdanG! o să fac 'investigații' suplimentare să văd ce se poate găsi pe la polonezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

La 12.12.2020 at 2:17 PM, BogdanG a spus:

Vb cu colegul @mikaita sa-ti dea codul de pe ceasurile lui, dupa ce iti iei un bord fix codul ala putem incerca . Eu nu mai aduc borduri pt ca nu toate merg pe toate masinile si trebuie un minim de 10 borduri pe stoc din care sa tot probezi care merge si care nu merge, acum un bord sare de 350E iar sa tin blocati 3500E nu merita vis a vis de beneficiul adus de acest serviciu, asadar nu mai tin bani blocati, daca iti iei tu bordul bine, am inventat un mod de testare fara a demonta ceva si putem afla daca merge sau nu, atentie, nu pe orice XC60 merg puse TFT uri, daca masina are CEM LOW e posibil sa nu mearga . 

 

Salut @BogdanG. Am făcut rost de un ceas de bord care se potrivește la mașina mea. Crezi că am putea să ne vedem zilele următoare să-l testăm? Volvo-ul meu are CEM high spec.

Edited by AndreiOlaru
adăugare specificații

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 31.01.2023 at 8:45 AM, AndreiOlaru a spus:

 

Salut @BogdanG. Am făcut rost de un ceas de bord care se potrivește la mașina mea. Crezi că am putea să ne vedem zilele următoare să-l testăm? Volvo-ul meu are CEM high spec.

Mă îndoiesc că mai răspunde pe aici. Probabil că tot de acum doi ani nu a mai intrat...De fapt, mai exact, din ianuarie 2021.

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, norocul meu....

Mai e cineva pe-aici care dispune de interfața de diagnoză și care se pricepe să decripteze CEM-ul Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now