Sign in to follow this  
Followers 0
Erard

Un sfat va rog.

14 posts in this topic

Da eu zic ca este super,... dar poate putin umblat la pret. Din punct de vedere al pretutui, tu esti cel care decide sti cel mai bine care sunt mersurile pe acolo. Posesorii de S60, asteptam pareri  ;D

Atentie 2,4 benzinar !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea unui PASAGER de S60 D5(163 CP )  ::) .

Exterior: culoare e una "comuna",nu imi dau seama de calitatea ei(zgarieturi,luciu,revopsire,etc.), jantele sunt de dotare confort.

Interior: are multe dotari lipsa: telefon ,RTI,space ball...

Nu vreau sa crezi ca sunt rau,iti spun doar parerea mea despre masina,oricum decizia tu o iei  ;D. Privitor la numarul de km,e destul de bun,atata timp cat sunt reali.

Cum a zis si Volvo460,trebuie sa umbli putin la pret !

Spor la shooping ...

Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu merita din urmatoarele motive:

1. la banii astia ar trebui sa ti gasesti un S 60 din 2004,

2. nu merita sa ti mai cumperi una euro 3 daca ai atatia bani, cu diferenta de taxa de inmatriculare iti cumperi una euro 4,

3. diferenta de consum in oras, fata de S 40 este de aproximativ 4 litri benzina care, in cateva saptamani in romania, ar putea ajunge la 50.000 lei, asa ca al 100 km parcursi vei mai scoate din buzunar 200.000 lei,

4. daca tot ar fi sa fie S 60, sa aiba 170 de cai sa ai in ce da cu biciu!

iti spun asta ca fost posesor de S 60, acuma sunt in tatonari pt un S 40 seria a 2 a.

ramane la aprecierea ta.

oricum, iti urez noroc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Cata vreme nu stiu detalii despre taxele din Olanda imi este greu sa judec pretul, in orice caz pare cam mare, e chiar mai mare decat cel din Romania. Foarte bine ar fi sa gasesti o motorizare mai puternica si o masina cu mai multe optiuni asta nu neaparat ca ar fi foarte utile, dar pastreaza cumva mai bine valoarea de revanzare, in orice caz sa pastrezi culoarea ( ;) de gustibus).

Din punctul meu de vedere nu e bine sa-ti iei S60 fabricat inainte de anul 2004 datorita unor defecte de fabricatie ( cel mai bun exemplu ar fi bordul care "pica" la modelele de pana in 2004 ( prietenii stiu ce zic).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexb

sefu' sintem amindoi din ploiesti

ce facem, nu ne vedem si noi?

uite la cumnatii din bucuresti cum se vad, se plac.....

si sintem amindoi cu s60 d5 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx

Ti-am dat un PM sa nu poluam topicul lui Erard:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms frumos dragilor pentru sfaturi ,

Stiu ca pare un pic scump dar e masina de incredere adica, masina o vinde reprezentanta volvo si are garantie, km sunt foarte reali am toata istoria masini pe hartie , cartile masini sunt la zi , de aceea as prefera sa dau un ban in plus si sa iau de unde am incredere decat sa merg la risc ,

Dar va multumesc foarte mult sa stiti ca sfaturile voastre sunt bine venite celor care nu prea stiu multe despre alte modele,

de aceea imi si place forumul acesta ,curat ,respectuos,scurt si la obiect ;D

M am decis sa nu cumpar aceasta masina din motivul pretului oferit pe masina mea.

Total costul masini ajungea la 11500€ din care se scadea 3000€ pret oferit pe masina mea la schimb si cu care nu sunt multumit.

Multumesc de sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca este un pret bun, un volvo cu putini km costa destul de mult afara.

Ai facut o alegere buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La banii astia iti iei un diesel de 163 cp care consuma mult mai putin. Si daca urca preturile in ritmul asta la combustibilii petrolieri, la diesel trecem pe biodiesel  ;) .Sfatul meu e sa te mai gandesti la pret, daca o vrei. Nici cu dotarile nu sta prea bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic:

"nici cu dotarile nu sta prea bine" :

" * ABS

  * Airbag

  * Airconditioning

  * Centrale vergrendeling

  * Cruise Control

  * Electrische ramen

  * Garantie tweedehandsauto

  * Lichtmetalen velgen

  * Parkeersensor

  * Radio/cassette

  * Startonderbreker

  * Stuurbekrachtiging

  * Traction Control

Extra opties: Automatic climate control, CD-speler, Deelbare achterbank (ongelijke delen), Metallic lak, Mistlampen voor, In hoogte verstelbaar stuur, Mistlampenset voor, Beide voorstoelen in hoogte verstelbaar, Bekerhouders voor, Boordcomputer, Electrisch bedienbare buitenspiegels, Inflatable Curtains, Koplamphoogte verstelling, Lederen stuurwiel, Leren sportpookknop, Middenarmsteun achter, reservewiel

=========

Inseamna ca eu conduc o carutza... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Ma refeream la sistemul suplimentar de incalzire,telefon pe bord,tapiterie din piele,stergatoare pe far,sistem audio, etc. Ceea ce-mi arati... au majoritatea s60-urilor. Nu conduci o caruta ci o "batrana" ce merita respect. O "batrana" care se tine foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0