Mircius

Buna ziua

12 posts in this topic

Am și eu o intrebare

imi picura apa pe la plasticul unde e city safety in masina

stie cineva despre așa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

La Xc60-uri citeam ca au fost probleme de genul iar in unele tari Volvo a rezolvat pe gratis. (http://volvoforums.com/forum/volvo-xc60-51/leaking-front-windshield-2010-xc60-67995/)

Problema de etansare cred ca se poate rezolva si la cei ce se ocupa de parbrize, posibil sa gasesti solutii acolo  (probabil aplicare silicon, banda de etansare etc). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 9 ore, Mircius a spus:

Am și eu o intrebare

imi picura apa pe la plasticul unde e city safety in masina

stie cineva despre așa ceva?

Salut, eu am avut problema parbrizului partial dezlipit la S60 2011, masina inca avea garantie extinsa cand cei de la Volvo mi-au zis ca intra apa la parbriz, mi-au sugerat sa schimb parbrizul pe asgurare (casco), eu le-am cerut sa rectifice problema pe garantia extinsa la care raspunsul lor a fost ca nu face parte din garantie zicand ca parbrizul este 'ornament' dupa asta am facut reclamatie la Volvo UK, a doua zi m-au sunat de la service sa-mi faca programare pentru re-lipirea parbrizului, pana la urma au schimbat parbrizul pe unul nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit si eu la fel, daca e parbrizul original de fabrica se face pe garantie.Parbrizul tine de caroserie si ai garantie pana la 8 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am avut problema asta la C30 (in primul an de garantie extinsa) nu a facut obiectul acesteia. E drept ca nu m-am agitat prea tare, rezolvarea a fost oricum rapida si ieftina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 9 ore, Barbulea Liviu Cosmin a spus:

Am patit si eu la fel, daca e parbrizul original de fabrica se face pe garantie.Parbrizul tine de caroserie si ai garantie pana la 8 

 

 

E puțin probabil ca parbrizul sa mai fie original . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu se inteleaga gresi, mam referit la original sa si fie original lipit de fabrica, ca eu am patito cu al meu care era parbriz original de volvo dar mai fusese schimbat intre timp o data si miau refuzat garantia. parbrizul are un cod pe el in care este si data fabricatiei si al meu era cu cca un an mai tanar decat masina.

Edited by Barbulea Liviu Cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai la tine s-a întâmplat .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Barbulea Liviu Cosmin said:

Am patit si eu la fel, daca e parbrizul original de fabrica se face pe garantie.Parbrizul tine de caroserie si ai garantie pana la 8 ani.

Ce sa zic, la XC60-ul meu , aceeasi problema, m-am trezit ca dupa o ploaie de lunga durata, pica pe la partea superioara a parbrizului, am sunat la Primus si am relatat problema , inclusiv faptul ca parbrizul e original si montat de fabrica, si mi s-a spus ca ma costa 1100 ron sa-l dea jos si sa-l          lipeasca la loc, m-am dus la alta firma si am rezolvat cu 300 ron.

Edited by bobeaurelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

probleme din fabrica, confirm si eu aceasta problema la s60, se vad urme de apa pe parbriz in interior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci e boala asta cu parbrizul. Am crezut ca e o problema la S 60 - ul meu. Si sigur ca este parbrizul schimbat. Masina o am de 2 luni, din Belgia si am gasit factura in torpedou. 147 euro la un service in Bruxelles.  La noi 1100 doar lipit. E bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now