alexpopeystar68

Baterie telecomanda

28 posts in this topic

Salut, tuturor. Să mai revigorăm topicul, zic.

Ce credeți, ar fi bine să schimb periodic, (anual, eventual) telecomanda pe care o utilizez la XC40, cu cea de rezervă? Mă gândesc la baterie, desigur. Iar o a doua întrebare, pentru cei mai aplecați spre șurubăraie, bateria din telecomandă, ce tip ar putea fi? Reflectez la faptul că poate nu ar strica să știu acest detaliu, eventual chiar și să am una de rezervă (acasă, sau în mașină...)?

Nu de alta, dar să nu am vreo surpriză neplăcută când mi-o fi lumea mai dragă, prin concediu, sau cine știe pe ce coclauri. Dă și semne, oare, înainte de a ceda o baterie de telecomandă?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Ai si cheie mecanica, pe care o poti folosi, in caz ca "pica" bateria. Mie nu mi s-a intamplat pana acum sa mi se descarce bateria, in cativa ani. Dar e bine ca ai cheie de rezerva - eu pe aia as pastra-o cat as inlocui bateria la cea utilizata zilnic. 

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 21.01.2020 at 8:27 AM, mariusdaniel a spus:

Salut, tuturor. Să mai revigorăm topicul, zic.

Ce credeți, ar fi bine să schimb periodic, (anual, eventual) telecomanda pe care o utilizez la XC40, cu cea de rezervă? Mă gândesc la baterie, desigur. Iar o a doua întrebare, pentru cei mai aplecați spre șurubăraie, bateria din telecomandă, ce tip ar putea fi? Reflectez la faptul că poate nu ar strica să știu acest detaliu, eventual chiar și să am una de rezervă (acasă, sau în mașină...)?

Nu de alta, dar să nu am vreo surpriză neplăcută când mi-o fi lumea mai dragă, prin concediu, sau cine știe pe ce coclauri. Dă și semne, oare, înainte de a ceda o baterie de telecomandă?

la S60 am schimbat bateriile de la telecomanda după 2 ani si 6 luni...mi-a apărut mesajul cu "low battery..." cand eram plecat din Bucuresti :), dar mai ai rezerve, nu te lasă din prima...eu am mai mers o luna pana le-am schimbat

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now