Xwinner

Miros de evacuare in habitat

6 posts in this topic

Am observat mai bjne zis un inconvenient: in momentul in care deschid geamul in timpul mersului intra miros de evacuare in masina. Prima data m.am gandit ca fiind filtrul de particule anulat si noxele sunt mai mari, dar totusi suficient de tare incat odorizantul sa nu faca fata:)). Un alt lucru la care m.am gandit ar fi toba sa nu fie sparta, dar din cate stiu ar trebui sa se amplifice zgomotul motorului, lucru care nu se intampla. Toarce ca o felina la mers cu geamul deschis. 

Asa cum am mentionat anterior nu e o problema insuportabila, dar totusi suficient cat sa.mi iau doza zilnica de "aer diesel", lasand la o parte cantitatea de fum din tigari:)). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. La diesel nu se aude toba sparta, la fel de tare ca la benzinare, deci este posibil  sa rasufle si sa nu o auzi tu

2. Vezi sa nu ai pierderi de ulei, care ajung pe evacuare

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.daca asa e, atunci trebuie ridicata masina si verificat in amanunt toata evacuarea

2.Pierderile de ulei cum le verific?  Ma uit pe joja sa nu fie scaderi de nivel?  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e 1.6d verifica colierul dintre filtrul de particule si turbina plus etansarea injectoarelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca asta ar fi. Da, e 1.6d. 

Merci fain Brava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai pentru ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now