Sign in to follow this  
Followers 0
mar33

Back in the club!!! Volvo for life!!!

15 posts in this topic

Dragi volvisti...iata ca, dupa ce am scapat cu bine din accidentul de Craciun, dupa ce m-a salvat s40-ul meu, mi-am luat un bmw seria 3 din Germania ca nu am gasit un volvo full cum vreau eu, iar ce am gasit nu mi-au ajuns banii..Asa ca am vandut bmw-ul si mi-am luat volvo AGAIN. ;)  Sunt multumit de ea, e ok masina, doar ca stergatorul la far dreapta face figuri...nu revine la pozitia initiala, si trebuie sa pun un proiector stanga....Dar nu asta e problema..problema e ca la pasager dreapta pe bord nu scrie nicaieri ca ar avea air-bag si vreau neaparat sa aiba....mai ales prin ce am trecut....cum as putea sa aflu? Are sau nu airbag? Masina a fost a lui Babiuc si are motorul schimbat de la 1.6 la 1.8  totul in acte la R.A.R....dar ma gandesc sa nu fi fost trosnita si sa-i fi pus alt bord fara airbag..cum as putea sa aflu? Am inteles de la Alex ca Goodfather ma poate ajuta...il rog sa imi lase un pm cu nr de tel...Va multumesc!

  Iar despre masina..ce sa zic....1.8 benzina..2002, full option...inclusiv magazia de cd-uri care e in spate , dar care nu mai are suportul de cd-uri..si nu stiu de unde sa fac rost..pun si niste poze.. Va pup!

post-389-12877848408666_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

vad masina asta de ceva vreme pe net de vanzare, un baiat chiar imi cerea sfatul daca sa o cumpere sau nu...e frumoasa si destul de dotata, sa ai noroc de ea si sa fie ce ti-ai dorit ;)

Dar, vreau sa te intreb, are carte service (originala)? sau tot la leasing a ramas (cum mi-a zis proprietarul), pentru ca 0 din fata de la kilometraj spune multe, si volanul tras in husa e cam dubas....

mai lipseste DSA-ul , navi , geamuri spate electrice, issofix pentru full options, dar e bine si asa....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  e frumoasa masina , are aceeasi culoare cu a mea :)

  Sa o stapanesti sanatos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte faina masina. Sa o stapanesti sanatos.

Cat despre airbag-ul dreapta, nu cred ca nu are pentru ca inca de cand a aparut erau oferite airbag-uri frontale in dotarea de serie. Daca are airbag-uri laterale sunt sigur ca are si frontale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stapinesti sanatos si bucuros ! Din pacate, dupa acea poza iti pot spune sigur ca nu ai airbag pentru pasager dreapta,probabil a fost schimbat bordul ?! Spun asta ca si la a mea (850 din 1996-full options) trebuia sa aiba airbag dreapta si nu are, desi la 850 era accesoriu obligatoriu nu optional (masina lui tommitza care e din 1995 are airbag).

Sper sa ma insel la a ta.

Multi kilometrii fara probleme (ca stii cum e service-ul din romanica) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stapanesti sanatos si multi kilometrii fara probleme!

Chiar arata bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie!! Faina masina si cu km putini...Bravo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are airbag, sunt in standard. Da' nu scrie din cauza tapiteriei, cred eu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru urari..Sa dea D-zeu sa nu am incidente si sa ma bucur de ea....m-am lamurit cu o treaba nu are airbag pasager..am dat seria sasiului lui goddfather si mi-a confirmat..ca masina e luata de la volvo Romania...Asta e...in rest e super masina..eu o bagasem pe autovit la vanzare..si sa-mi iau una cu airbag-uri completa..nu stiu ce sa fac..sa o tin..sa o dau...oricum..si daca o dau tot s40 imi iau..insa sunt foarte multumit de masina si mi-e cam greu..merge super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super masina si foarte bine dotata, dar o obiectie....husa aia pe volan nu vine bine deloc.....mi se pare tiganie....la masini ca astea husele pe volan nu vin bine deloc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Nici mie nu-mi merge stergatorul dreapta far. Pare o boala comuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-o stapanesti sanatos! husa de pe volan intr-adevar parca e de dacie 1300. get rid of it!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos; multi km fara service.  :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0