Sign in to follow this  
Followers 0
Matrixxx

TrueFlow ait intake - publicitate sau adevar ?!...

7 posts in this topic

Oare e doar publicitate sau exista si un gram de adevar ? Cind vezi cita mizerie intra (potential) in motor - conform filmului, iti vine sa-ti arunci masina !

Treaba cu obturarea filtrului cu particule de praf si ca motorul nu mai trage(respira) cum trebuie este evidenta, dar chiar asa?...  Voi ce ziceti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx - eu am experimentat pe propria piele. Filtru pus NOU, dupa 5000km nu mai tragea masina si intra in Limp mode. Am ramas cu ea in Sibiu si un Politist mi-a dat nr. de telefon al unui tip ce repara Volvo (intamplare cu noroc). Prima data a zis sa ma uit la turbina daca are ulei pe ea, daca nu sa ma uit la filtrul de aer.

  Cand am desfacut filtrul m-am blocat efectiv. Parca era noroi in el..+o gramada de muste.... L-am dat jos, l-am scuturat si am ajuns acasa fara erori si masina mergea bine.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

totul este perfect adevarat !

nu stiu cit costa si daca merge adaptat la s60-ul meu, dar MERITA !

nu cistigul in cai si cuplu e important ci cistigul in viata motorului (cred io...)

degeaba punem filtre noi la 5000 km pentru ca si cu ele curate tot nu obtinem debitul si temperatura optima....

cred ca o sa-i contactez.

mai stie cineva ceva despre ei ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-ar interesa si pe mine sa schimb filtru si a-s apela si eu la ei dar vad ca nu apare Volvo la sectiunea cautari.........daca stiti careva ceva sa i-mi spuneti ! O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa citesc zilnic noutatile expuse aici. Avind in vedere ca am numai 10500 km la bord nu ar fi rau sa folosesc asemenea filtre. (viata motor prelungita)

Share this post


Link to post
Share on other sites

opus, exista varianta UNIVERSAL, le trimiti un mail cu datele masinii si vezi ce-ti spun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am scris americanilor de la trueflow si mi-au zis ca nu pot pune acest sistem decit pe masinile fabricate in usa.

deci bye-bye....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0