VOLVO16

VOPSEA OGLINZI FARURI

27 posts in this topic

UP!

Pentru cei care inca mai trag sperante.... nu se poate, nu merg vopsite!

O sa pierdeti numai timp si sperante.

Farurile Volvo originale aveau oglinda argintata (adica AG din tabloul de elemente de la chimie, de asta costau atat de mult).

Incercati sa comandati numai oglinda sau faruri sh.... chiar daca se potriveste numai oglinda din ele (cum am facut eu).

La ce criza de faruri e... mai ales pentru seria 400... ultimul facelift, merita. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am in perspectiva achizitionarea unei perechi de faruri sh . Pe cele vechi voi incerca sa le reconditionez mai atent poate reusesc sa le fac utilizabile .

:D Duplicolor fabrica diferite tipuri de spray-uri. Chromeffeckt pentru reconditionarea oglinzilor de faruri. AC negru,rosu,albastru,galben-transparent pentru stopuri. Le gasiti in reteaua magazinelor de piese auto. Intrebati doar... sau cereti-le sa le aduca. Daca lucreaza cu TEMAD-CO sigur vor reusi sa vi le aduca. In Vitan (piata auto) le gasiti sigur. Va pot ajuta cu sfaturi tehnice. Exista si multe tipuri de adezivi care va pot scuti de inlocuiri de piese extrem de costisitoare.

CHROMEEFFEKT de care spui nu va arata niciodata ca o oglinda de far . Poate vopseaua colorata sa-si faca mai bine treaba dar cea care sa aiba efectul ala de oglinda pur si simplu nu exista ,  cel putin nu comercializata la magazinele de piese auto .Am vazut ceva pe net , o vopsea cu Ag care care reuseste sa imite perfect oglinda dar tehnologia de aplicare precum si echipamentele sunt costisitoare . Banuiesc ca si costurile operatiei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now