Sign in to follow this  
Followers 0
Guest BogdanUrs

Traficul.org

19 posts in this topic

Doamne... Cand vom putea scoate fatosenia si snobismul din romani? :(

Porsche Cayenne ... pe gaz.

http://traficul.org/?p=55

In multimea de M6, AMG-uri, si chiar Ferrari-uri parcate in fata garsonierelor jerpelite, uite ca a aparut unul care s-a gandit ca trebuie sa faca economie la benzina... BOU!  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e tare de tot. asa ceva nu am crezut ca exista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare frate,cititi si comenturile,daca nu le-ati citit pana acum...

App,lamborghini-ul negru (2Fast2Funerals)  :D l-ati vazut?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votati si voi ca e important cocalari pe marci :P

http://traficul.org/?p=783

Am votat si eu, desi stiam ca Bemeveul, Audiul si Mertanul sunt in top  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce sa nu ne intelegem si cu motociclistii??? Argumente pro si contra are fiecare dar cred ca tine de gradul de civilizatie al fiecaruia sa fie simtit in trafic. Atat cu motociclistii cat si cu ceilalti (scutere, tir, etc).

Ieri am revenit dupa un drum de 1500km in tara si am intalnit si tiristi care mi-au multumit cat si motociclisti.

Sa invatam ca fiecare om este diferit. Mie aceste cuvinte mi-au schimbat felul de a vedea lucrurile si am devenit mai tolerant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, nu am nimic cu ei-atita vreme cit nu ma deranjeaza (respecta legislatia rutiera). Eu am boala pe scuteristii astia pina in 18-19 ani, care le-a luat tati scuter sau atv si care habar nu au de o prioritate, de o incadrare, etc. Motociclistii - stiu ei foarte multi ca de la viteza li se trag cele mai multe belele...unii abia au dat examen si si-au luat motoare de 150 cai pe care habar nu au sa le struneasca intr-o situatie de criza. Treaba lor.....viata lor...

In rest, celor pe 2 roti le urez cit mai multi km fara probleme !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asta spuneam si eu. Ma deranjeaza foarte multi participanti la trafic dar asta nu inseamna ca trebuie sa cobor si sa le aplic o corectie. Uneori ma stapanesc cu greu sa nu ii dau cu capul de bord dar... asta este. Avem printre noi si manelisti si oameni cu 4 clase si multi care au permisul din Pitesti. Asta este tara in care traim. Nu ne convine? Putem face ceva in aceasta privinta!

Depinde de noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vis-a-vis de camioane, ieri dimineata l-am vazut pe unul care nu a respectat limitatorul de inaltime si avea prelata+structra aruncata 5m in spate. Cat de cretin era? Imi pare rau ca nu am facut poze.

Noaptea, pe la 3.00 erau niste tipi cocotati pe un autobuz de pasageri care masurau. Bine macar ca faceau asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0