Victor

Feriti-va de TESTER Iasi

11 posts in this topic

Dupa ce am achizitionat masinuta, evident doream sa ii fac ceva teste, o revizie, etc. Cel mai apropiat a fost Iasi ca locatie. Am fost la ei si (am mai povestit pe aici pe undeva) aveau preturi de Ferrari si cunostinte minime.

Am ajuns la Bv. si am fost primit cu caldura, servit fara ezitare si desi au strambat putin din nas (le furi painea de la gura cred ;D)am ajuns si unde imi cosmetizau masinuta si am vazut ce faceau. Am fost placut surprins cand am vazut ca aveau folie pt. scaune inscriptionata Volvo pt. a nu lasa urme pe tapiterie.

Concluzie! Daca vreti sa fiti furati, tratati ca niste jeguri daca nu aveti ultimul concept de Volvo, incercati Tester Iasi care este in ograda FORD. La propriu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt de acord cu tine.

eu am fost la ei de vreo 4 5 ori pana acum si am aceeasi parere proasta de fiecare data, chiar daca, de cand s-au mutat cu vanzarile in noua cladire, parca se uita altfel la tine.

insa la mecanica si toate celelalte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Parerea mea dupa ce am fost la ei in calitate de client si am stat 3.5 ore cu programare si rezolvare 0 la probleme (de fapt nu mi-au facut diagnoza la masina din  lipsa de soft si scule  >:( treaba de 20 min =3.5 ore tester iasi)

- Debandada totala,

- lipsa de profesionalism ,

- nerespectarea programarilor,

- lipsa dotari service volvo,

- preturi de supercars ( adaosuri comerciale fara exagerare -  80-200 %),

- Atentie !!!!!!!!!!! Tester iasi mai practica si alte taxe in afara celor aprobate de volvo !!!!!! ( taxa receptie, taxa de...)))

- Atentie  !!!!!!!!!!!  1 singur om de diagnoza la 6-7 marci auto !!!!!!!!!!

Nota finala "-3" ca de + nici nu poate fi vorba.

Sfat : daca aveti posibilitatea sa duceti masina in alt oras sau aveti drum in alte tari - folositi cu toata increderea aceasta optiune !!!!!!!!!!! se evita si nervi si veti ramane si cu bani mai multi in buzunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incercati Bosch Car Service cu incredere! Dar acum am o intrebare pentru importator: Daca marca Volvo este de calitate premium nu ar trebui ca si serviciile din service-urile autorizate de importatorul Volvo sa fie de calitate premium si sa fie dotate cu tot ce trebuie? Vedeti? Din cauza asta sustin ca un producator adevarat de automobile nu isi lasa reteaua dintr-o tara la cheremul unui importator roman. Daca observati in Romania cele mai adevarate si serioase marci de autoturisme si-au infiintat propriile filiale. Vezi Porsche Romania, BMW, Mercedes-Benz, etc. Volvo din pacate ramane la mana unui importator de mana a doua in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni buni, incetati sa mai acuzati VOLVO de service-uri !!! Nici Primus, nici TESTER, nici IATSA sau KAMSAS sau ce reprezentante mai vreti voi din ROMANIA nu sunt altceva decat O MANA DE OAMENI CARE AU ZIS "HAI SA VINDEM VOLVO IN ROMANIA CA SUNT OAMENI BOGATI SI DAM TUNURI" ! Intelegeti ca NU AU SUPORTUL CELOR DIN AFARA, nu sunt OFICIALI, tot ce fac ei e sa cumpere scule si soft si sa fie legati de baza de date din afara, ATAT ! NU AU SUPORTUL VOLVO CARS !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precizarea chiar se trebuia facuta pentru a evita confuziile. "Pata" este pusa pe acei "intreprinzatori" care sub sigla Volvo ofera servicii romanesti pe modelul "lasa ma ca merge si asa, facuta de mantuiala pe bani multi." Eu pe acestia sunt revoltat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni buni, incetati sa mai acuzati VOLVO de service-uri !!! Nici Primus, nici TESTER, nici IATSA sau KAMSAS sau ce reprezentante mai vreti voi din ROMANIA nu sunt altceva decat O MANA DE OAMENI CARE AU ZIS "HAI SA VINDEM VOLVO IN ROMANIA CA SUNT OAMENI BOGATI SI DAM TUNURI" ! Intelegeti ca NU AU SUPORTUL CELOR DIN AFARA, nu sunt OFICIALI, tot ce fac ei e sa cumpere scule si soft si sa fie legati de baza de date din afara, ATAT ! NU AU SUPORTUL VOLVO CARS !

daca asa stau lucrurile e cu atit mai mult e vina VOLVO CARS,pt ca lasa sa fie reprezentat in teritoriu de asa firme,eu de ex.am vrut sa iau reprezentanta unei firme de produse profesionale pt industria lemnului(nicidecum de nivelul VOLVO) si mi sa cerut sa indeplinesc o sumedenie de criteri de care la vremea respectiva am zis ca sunt nebuni si ca ce ai intereseaza pe ei de ce se intimpla la mine in firma si ce personal am eu,normal ca am fost refuzat cu un respect desavirsit,mai tirziu am inteles cum stau lucrurile in realitate.

in concluzie daca sunt firma de nivelul VOLVO ca sa imi porti chiar si cea mai mica inscriptie cu emblema mea(mai pui ca firmele in speta apar pe volvo cars.ro)trebuie sa indeplinesti standardele impuse de mine100%,si in acelasi timp eu VOLVO trebuie se veghez la mentinerea si inbunatatirea standardelor impuse,asa se intimpla in toata lumea cu toate marcile care se respecta >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare,

vreau si eu sa fac o revizie + schimbare de distributie cat mai urgent... la TESTER clar nu (am vrut sa merg la o revizie cu 440-ul din 95 nici macar nu m-au primit, pe motiv ca ei nu se ocupa cu masini mai vechi de 10ani)(cum 850-ul ii din 96... ii cam clara treaba). Stie cineva o alternativa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iasul chiar sta slab la categoria VOLVO.

Cred ca si daciile 1310 sunt greu de reparat, desi oricine se pricepea. Acum gasesti mecanic oriunde pentru opel si vw.

Sunt curios ca un motor de peugeot nu este un iesean care sa se priceapa la ele......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now