tricky

Dotari "optionale".

29 posts in this topic

ma bucur ca ai rezolvat - bine ca nu te-ai dus la Primus sa-ti ia vreo mie de euro pentru ceea ce ai facut si singur  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, astazi m-am ambitionat sa studiez problema pilotului. Mi-am pus rabdarea la incercare, am desfacut pe sub volan minunea aia de plansa, am scos releele ce consideram ca sunt de la Cruise Control, (putin curatate verificate atat pe bobina cat si pe contacte) am mai infipt pe la mufele ce imi stateau in cale ;D , am scos apoi motorasul cu pompita ce actioneaza acceleratia, curatat (arata ca nou in interior)pus la loc. REZULTATUL  :thumbsup2: FUNCTIONEAZA

Felicitari! Oricum, probabil ca vei descoperi ca si mine ca il vei putea folosi DOAR pe autostrada, daca mergi cu minim 130...si noaptea...pentru ca in caz contrar vei calca frana de fiecare data cand se baga un tir in depasire...

Parerea mea, ca abia odata cu lansarea sistemului de Cruise Control de pe XC60, care are si radar in fata, si atunci cand mergi cu 130 ai in fata unul care merge cu 100, se aliniaza la viteza lui, si dupa ce culoarul devine liber, revine la viteza setata anterior...

In schimb...daca conduci mult in afara...merita...daca ai si un diesel, te trezesti ca mergi cu 120 cu un consum de 5.5l si odihnit la destinatie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@swedespeed  Ai dreptate, in mod sigur nu am sa il folosesc foarte mult, dar iti aduci aminte din cand in cand ca nu iti functioneaza ceva la masina, incepi sa te gandesti si sa iti pui intrebari... Mai vezi pe cineva pe forum care doreste sa aiba Cruise Control si al tau nu functioneaza. Macar acum stiu ca functioneaza, chiar daca nu am sa il folosesc  ;D Cu asta m-am linistit, MI-A TRECUT!!!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now