Guest airwave88

Sfaturi cumparare S80

30 posts in this topic

Glumesti Zack, in primul rand e numai o bucata de vanzare pe Mobile la un pret mai mare decat S80-ul nou tot AWD nu scoate 7.7 sec pana la suta ci pana la 60mph, pana la suta 7.9 sec si e numai automata iar consumul e de XC90, adica vreo 15% urban . Chiar nu merita versiunea AWD pe benzina .

Tot p-acolo!! Oare de ce e asa scumpa? Sunt asa....raritati? Consuma decent...avand in vedere cat consuma audi 2.5 tdi automat si awd din 2003.

Cam scumpa....dar este superba!! M-am indragostit....firar mama lor de bani!! http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/volvo/model/s80/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:volvo,mdl:s80,fwd:true/pg:vipcar/178952781.html

Edited by zack
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@V50Saphir Iti dai seama ca daca as gasi masina care nu are carte service sa-i vad istoricul nici nu ma apropii de ea si voi lua numai de la privat. Am si spus, fara handleri fara firme, fara rate. Mai ales ca de cand sunt tot pe forum si am invatat cate ceva de la voi sunt mai nebun si mai fixist. :) Nici macar nu ma grabesc. Caut cu rabdare

@zack Ce sa fac eu cu 209CP sau 170? Nu merit atatia cai pentru ca nu-i folosesc la stilul meu de mers. Si apai la 209 CP platesc asigurarea de mi se face rau. 2.4 si 140CP este perfect pentru mine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci cumpara un 2.4 aspirat .

@Zack nu compara tehnologia din 97 cu aia din 2003 cand a aparut 2.5T-ul, iar pretul subliniaza inca o data exclusivismul, vb de o masina rara .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

G-spot,2.5T-ul e de pe 850 din 1995 parca. De atunci nu au facut decat sa il rafineze si sa ii mai dea vreo 20 de cai in 20 de ani de "evolutie"...

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci confuzie, 2.5T-ul de care vorbim noi aici este motorul de R si are 2521cmc si a aparut odata cu R-ul si adica in 2003 ca MY2004 iar 2.5T-ul de care tot zici tu este de fapt un motor de 2.4L si are 2435cmc .

Este a 3-a oara cand te corectez pe tema asta .

2.5T este numai EURO 4 iar 2.5T (2435cmc) este EURO 2 sau in varianta moderna 2.4T este EURO 3, deci motoare total diferite .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now