Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaulM

Cumpăr Volvo Xc60 AWD

4 posts in this topic

Salutare.

Cumpărăm (eu, soția și băiețelul), Volvo Xc60, an fab. >2010, motor Diesel AWD - care e mai fiabil :), dacă se poate peste peste 163 Cp dacă nu asta e - echipare Summum sau care e Full option- cu City Safety,  pilotul automat adaptiv, s.a, auto hold sau cum ii zice la Volvo, scaune încălzite și Isofix, și dacă sunt ceva opțiuni pentru scaune copii navigație mare, Bluetooth,piele dacă se poate,nu e musai și cutie automata dar nici asta nu e un must (soția o sa o conducă preponderent și a condus numai manuala pana acum) - km maxim 250.000 și buget pana în 13000 euro. Oare găsesc!? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti la limita, iti recomand sa nu iei 2010-2011, macar 2012 sa fie . D3 D4 D5 de 2.4 AWD este acelasi motor difera softul si implicit puterea . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, scuze dar poate nu caut eu destul de adânc neavând timpul necesar. 

Se poate să-mi spuneți care e diferența între un motor D3 AWD și unul D4 AWD, presupun ca au 163 cp ambele, la MY2011-2012!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Daca ambele sunt de 2.4L atunci niciuna - D4 a devenit noua denumire a lui D3, cel din urma devenind numele unui nou motor mai mic. 

Frumusetea este ca pe un D3 2.4L AWD poti sa pui Polestar - tuning de fabrica - si il faci D5 Polestar de 215 CP / 470 Nm. 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites