bogdan2498

scaune originale volvo s40 vs retapirare

4 posts in this topic

buna ziua,am un volvo s40 facelift din 2007.In urma unei incercari de a curata tapitaria textila acasa,le-am deteriorat foarte tare,si acum vin cu urmatoarea intrebare:ce imi sugerati sa fac,sa incerc sa caut scaune din dezmembrari(doresc scaune de piele) sau sa le retapitez?(am o oferta de retapitare cu material din piele ecologica scaune fata spate si fete de usi pentru 500 de euro). mentionez ca doresc sa tin masina inca minim 3 ani,iar pe an fac aprox 15.000 de km.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites
buna ziua,am un volvo s40 facelift din 2007.In urma unei incercari de a curata tapitaria textila acasa,le-am deteriorat foarte tare,si acum vin cu urmatoarea intrebare:ce imi sugerati sa fac,sa incerc sa caut scaune din dezmembrari(doresc scaune de piele) sau sa le retapitez?(am o oferta de retapitare cu material din piele ecologica scaune fata spate si fete de usi pentru 500 de euro). mentionez ca doresc sa tin masina inca minim 3 ani,iar pe an fac aprox 15.000 de km.

Multumesc

Mergi pe varianta de retapitare.

Sigur vor arata si vor rezista mult mai bine decat cele din dezmembrari; care in proportie de 90% sunt masini de uk si trebuie mici modificari facute ca sa fie totul functional.

Dezmembrari scaunde de RO nu stiu daca vei gasii in stare buna.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Si eu sunt in aceeasi dilema...Desi a mea e si mai batrana,nu stiu daca mai merita investitia...Momentan cred ca o sa ii trag niste maieuri :D

In fine...Daca te hotarasti la retapitare,sunt curios cum iese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

maieuri pe volvo...minunat,vreau si eu.

Vreau si cațelusi care dau din cap 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now