cristicul

Cum se intretine o masina

11 posts in this topic

Da, mi-a placut. As vrea si eu la mine in orash o astfel de splatorie/tinichigerie polivalenta. Sincer mi-as duce masina macar o data pe luna si daca stiu ca toata operatiunea costa suta (e) de euro. Mi s-a parut ca merita.

Respecte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La praful, noroaiele, ulei de pe carosabil,.....dupa un drum mai lung (100 km) masina e murdara.

Merita facuta o asemenea procedura primavara si una toamna. La mine in oras este asa ceva dar numai in set:

interior - curatat mochete, scaune,....

exterior - spalat, polisat,roti, ...si nu costa sute de euroi

FARA MOTOR...cum recomanda un coleg de-al nostru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta da salon de infrumusetare. Faina treaba au facut aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut pe Discovery parca, un tratament profesional cu nu stiu ce fel de ceara si alte alea, alea se duce in cateva mii de euro. Bine ca nu am Bugatti Veyron. Sau daca aveam, aveam bani si pt. tratament 1/saptamana ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista o firma care curata (inclusiv instalatia de climatizare) , repara zgarieturi , pune folie de protectie si reface totul super in Bucuresti dar nu pun adresa decat daca primesc acceptul unui moderator sa nu fie considerat publicitate.  Am citit pe un alt forum al altei marci auto despre unu care repara crapaturi in piele cu un polimer , vopseste si aplica un lac care ar tine 5-7 ani si nu se ia pe haine. Sunt si poze multe cum era inainte si dupa operatie , daca mi se permite pun adresa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

firma din bucuresti este probabil expertdetailing, am vazut si citit pareri bune si rele despre ei, in special la polishat si zgarieturi neretusate.Unii sint multumiti, altii nu.

Despre cel care repara crapaturi in piele, ar fi interesant de stiut-incercat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai tot acordul meu... pune-l te rog in "Service-uri recomandate" !!!

Multzam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now