Sign in to follow this  
Followers 0
CosminAndrei

Bare transversale V50

6 posts in this topic

Salutare tuturor! Sunt nou pe acest forum si incantat sa fac parte din aceasta comunintate! 
Am deschis acest thread deoarece sunt in cautarea unor pareri din partea unor oameni mai experimentati in acest domeniu.
Sunt in cautarea unor bare transversale pentru a transporta 2 caiace (uneori 3 daca va fi posibil), fara a ajunge la viteze mari, pe distane medii (drumuri Bucuresti - Giurgiu) 
Masina mea este un Volvo V50 din 2006 cu plafon normal. Am citit pe forum despre sistemele de prindere care folosesc un surub intre chederul usii si plafon iar acela este cel in care tind sa am cea mai multa incredere. 
Ce bare imi recomandati pentru acest gen de exploatare si unde le pot gasi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu bare transversale originale,si nu sunt Thule,nu au nimic in comun cu Thule,suportii de bicicleta originali sunt Thule

Barele originale sunt foarte frumoase si solide,prea solide de fapt, prin urmare o sa iti ploua in masina...daca intereseaza pe cineva intru in detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri! Am cumparat in cele din urma un set de bare din otel Green Valley si le-am si testat. Deoarece foloseau punctele de prindere ale masinii, nu am avut nici o emotie pe drum desi vantul era destul de puternic. Daca ma bazez pe experienta dintr-o singura iesire, le pot recomanda cu incredere! Va multumesc din nou pentru raspunsuri si o zi buna in continuare! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat ai dat pe ele 250-300? sunt niste petarde,credeam ca vrei sa iei ceva bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0