Guest cristinicola

Politia romana

7 posts in this topic

Salutare.

Cititi ceea ce a scris un agent de circulatie la rubrica "Alte mentiuni" sa va completati idea despre Politia romana. Pe scurt, dupa ce a scris PV-ul respectiv, agentul m-a intrebat daca am ceva de obiectat, iar eu i-am raspuns IN GLUMA ca "fara puncte nu se putea?" in ideea in care mai aveam alte 6 puncte de penalizare, iar cu astea 4 se faceau 10, deci ma apropiam de "pragul critic". Dar el nu a inteles gluma si pur si simplu a scris asta pe PV. Va dati seama ca atunci cand l-am citit acasa m-am tavalit pe jos de ras.

Sa ne traiti fratilor si sa mai comiteti astfel de tampenii, macar sa facem haz de necaz.

Sa ne auzim cu bine si ... fara puncte daca se poate  ;)

post-0-12877850142858_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu trebe sa exageram. Omul si-a facut datoria. A intrebat si a scris ca un robot... ceea ce nu e rau.

Un prieten a avut o alta experienta... a pus pe o agenta sa scrie la observatii: "dominisoara si-a facut norma de amenzi pe data de azi!" problema ca aia nu si nu, dar cu insistente a reusit.... doar era observatia lui :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu trebe sa exageram. Omul si-a facut datoria. A intrebat si a scris ca un robot... ceea ce nu e rau.

Un prieten a avut o alta experienta... a pus pe o agenta sa scrie la observatii: "dominisoara si-a facut norma de amenzi pe data de azi!" problema ca aia nu si nu, dar cu insistente a reusit.... doar era observatia lui :D

LOL ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine fac o poza la PV primit de mine. Intreaba militianul: "Ce masina este? Volvo?" "Volvo" zic eu. El trece FORD. Nu am vazut atunci ca il contestam. Am platit pe loc. Primaria era peste drum.

Cat de bizon era?

Share this post


Link to post
Share on other sites

astia au luat in mod sigur testul de admitere postat mai de mult pe aici!!!!.... :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now