Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

robert777

Vand volvo V70,un fost xc

19 posts in this topic

Vand Volvo V70,an 2000,fost xc( pt cine vrea am  tot ansamblul de 4x4),motor 2,5 fara turbina.Pret 4000 EURO,urgent,mi-a venit cealalta masina si sincer nu mai vreau sa aud de VOLVO!A,este inmatriculat!In rest toate dotarile functionale in conditii optime,fara lovituri.Pretul se mai discuta la fata locului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai stii regula.  ;) Poze interior/ exterior, dotari, codul motor... etc.

mai detaliaza de ce "fost xc"

pe mine chiar ma intereseaza V70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fost xc pt ca am dat jos visco(dadea semne de oboseala) si l-am gresat,deblocat,mai trebuie montat.Dotari-full fara computer bord(doar afisaj ora si temp ext).Totul functioneaza-dublu clima,abs,dtsc,4 airbag,geamuri,alarma.[attach=#]

post-810-12877850465088_thumb.jpg

post-810-12877850466797_thumb.jpg

post-810-12877850465088_thumb.jpg

post-810-12877850466797_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzina si gaz,da gazul il dau jos( este nou,pus de mine,a costat 30 mil).Daca esti interesat cu gaz,sub 4000 nu discut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexandra nu te supara dar de cand ai devenit asa de cunoscatoare in ale Volvo-urilor?

Si te pricepi tu sa dai sfaturi ca eu am in familie Volvo de ceva vreme dar nu mi-as permite niciodata sa "sfatuiesc"pe cineva.

Cred ca fiecare are dreptul sa decida daca i se potriveste sau nu!

Sau cunosti cumva masina?

NO OFFENCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

off-topic: interesanta interventia Alexandrei, o rugam sa vina cu mai multe detalii privitor la sfatul dat "nu te sfatuiesc !". La fel, no offence-just curios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faina masina, sunt interesat. Robert, ai PM.

Thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi,ce a vrut Alexandraa sa spunaa,numai ea stie.Tu mi-ai dat mail.Eu nu vreau sa inttervina discutii inutile,intrebari retorice,etc.Vreau sa vand,altii sa cumpere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai citit PM-ul de la mine? Vreau sa discutam pe baza masinii. Cum am zis, ma intereseaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar Ionela,cunosc masina si foarte bine chiar,inca de cand a cumparat-o si ii stiu toate problemele(multe de altfel).Faptul ca nu-l sfatuiesc pe Adi 2727 s-o achizitioneze se datoreaza exclusiv starii tehnice a masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    @Ionela: Nu este cazul sa devenim "tumultuosi". Nu trebuie sa ai 7 volvouri in familie ca sa te pricepi la o masina, si cred ca Matrixxx sau Volvo16 sunt un exemplu foarte bun. Si mai exista si altii...

    Faptul ca unul sau altul nu-si permite sa dea sfaturi este exclusiv o problema personala. Ne-am inteles bine la intrunire, e cazul acum sa incepem cu off-topicuri ? Nu cred ;)

    @ceilalti-care-nu-vor-sfaturi : Ca fapt divers, o masina care a ramas fara turbina si vascocuplaj, care nu si-a pierdut aceste "calitati" intamplator (cel putin de astea doua stiu eu si se stie ca am incercat sa-l ajutam sa si-o repare, fie macar si cu un sfat), nu stiu cat a fost de ingrijita. Sa lasi turbina sa se gripeze ? WTF ?! Cine o vrea, o cumpara, cine nu, nu, parerile au fost dintotdeauna libere pe acest forum si asa vor ramane. Pentru celelalte exista Mastercard ;D

Bafta la vanzare Bob si nu pune la suflet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    @Ionela: Nu este cazul sa devenim "tumultuosi". Nu trebuie sa ai 7 volvouri in familie ca sa te pricepi la o masina, si cred ca Matrixxx sau Volvo16 sunt un exemplu foarte bun. Si mai exista si altii...

    Faptul ca unul sau altul nu-si permite sa dea sfaturi este exclusiv o problema personala. Ne-am inteles bine la intrunire, e cazul acum sa incepem cu off-topicuri ? Nu cred ;)

    @ceilalti-care-nu-vor-sfaturi : Ca fapt divers, o masina care a ramas fara turbina si vascocuplaj, care nu si-a pierdut aceste "calitati" intamplator (cel putin de astea doua stiu eu si se stie ca am incercat sa-l ajutam sa si-o repare, fie macar si cu un sfat), nu stiu cat a fost de ingrijita. Sa lasi turbina sa se gripeze ? WTF ?! Cine o vrea, o cumpara, cine nu, nu, parerile au fost dintotdeauna libere pe acest forum si asa vor ramane. Pentru celelalte exista Mastercard ;D

Bafta la vanzare Bob si nu pune la suflet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites