Sign in to follow this  
Followers 0
Roberto

Intrebari Mecanica introduse in testele noi pentru permisul de conducere

10 posts in this topic

Cica astea ar fi o serie de exemple de intrebari noi introduse in noile teste computerizate, ceea ce atasez eu mai jos sunt doar din mecanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca se vor pune asemenea intrebari ,adio carnet

aste sint pt b  sau pt profi?

daca sint pt b atunci au belit-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt exact intrebarile care se dadeau inainte pentru a obtine carnet de soferi profesionisti ... daca sunt puse si soferilor amatori nu le vad rostul bine ca nici pentru profesionisti nu le vad rostul cu masinile din ziua de astazi . Parerea mea ca daca s ar dori siguranta pe drumururile autohtone accentul ar trebui pus pe testul psihologic(facut pe bune si profesionist) io zic ca acolo e problema accidentelor de pe drumuri (in mare parte ) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu sa va  zic sigur, eu le-am primit de la cineva care mi-a zis ca astea cunt o serie din cele noi categoria mecanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotia mea tocmai a terminat scoala de soferi si urmeaza sa "dea" sala .... pe principiul "computerizat", care se desfasoara la pipera .

Nu stie nimic de aceste intrebari , deci nu cred ca au cum sa le bage atata timp cat in cartile de categorie B nu sunt .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil, nu stiu sigur, ce am mai auzit ca cica a aparut clasica carte galbena, versiunea noua cu intrebarile noi care acum e mov si ca acolo sunt si dinacestea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te contrazic ...e posibil sa introduca si asemnea intrebari(desi nu le vad rostul) , dar va trebui sa faca o declaratie oficiala si sa se dea o data de incepere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

MaMAAAAaaa ???

bine ca nu tre sa dau pt. permis acum!! nevasta-mea in schimb vrea sa dea pana la urma..cum sa o mai imbarbatez eu cu asemenea intrebari!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad rostul acestor intrebari. Vor sa elimine anumite categorii din nomenclatorul de meserii sau sa devina toti niste mici meseriasi ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt pt profesionisti nu pt cei cu A si B deci nu sunt pt noi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0