Andreiblue8

XC 60 T8 plug in hibrid

4 posts in this topic

Salutare

Am dat comanda pentru XC 60 T8 model 2022

As dori sa stiu de la voi 

1) ce autonomie reala are in mod pur electric

2) exista diferente majore intre hardman/kardon si bowers & willkins la partea de sonorizare?

3) consum real atunci cand bateria este descarcata

4) daca sunt alte aspecte la care sa ma astept sau ar trebui sa stiu

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bateria pentru modul electric te va ține puțin, dar e foarte bună la demaraje, unde se consumă cel mai mult combustibil. În rest, dacă ai bani, ia sistemul audio cel mai performant, să te bucuri de muzica bună. Eu regret și acum că nu am luat cel mai bun sistem audio. Se aude foarte bine, dar, se putea și mai bine.

Nu-ți mai face griji, fii bucuros că-ți permiți un Volvo nou, care va avea Android Auto on board, fără să mai fii nevoit să conectezi telefonul cu un cablu USB. Plus toate lucrurile bune cu care vine un XC60 nou. Să scrii când vine mașina!

 

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2021 at 9:25 AM, Andreiblue8 said:

Salutare

Am dat comanda pentru XC 60 T8 model 2022

As dori sa stiu de la voi 

1) ce autonomie reala are in mod pur electric

2) exista diferente majore intre hardman/kardon si bowers & willkins la partea de sonorizare?

3) consum real atunci cand bateria este descarcata

4) daca sunt alte aspecte la care sa ma astept sau ar trebui sa stiu

Multumesc anticipat

Salut, 

Felicitari pentru achizitie. 

1. Bateria ar avea undeva intre 35 - 50 km full electric

2. Da - mari - citeste pe site 

3. 10-11 L / 100 km oras. 

4. Nu stiu la ce te referi. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai important e Android-ul on board. E un mare pas înainte. Prezentarea video de mai jos e mai mult decât lămuritoare. În rest, nu te mai uita la consum. Va fi mic în oraș, cel puțin pe primii 40-50 de km. Dar cine merge zilnic mai mult decât atât în oraș? Iar la drum lung, un XC60 T8, nu ar trebui să consume mai mult de 8% în medie. Asta în cel mai rău caz, adică dacă nu ai obiceiul să mergi eco (nomic/logic). 

https://www.volvocars.com/RO/noul-xc60?sourceapplicationinformation=ro_xc60_awr_mbr&utm_campaign=ro_xc60_consideration-action_2105_masterbrand_tactical&utm_medium=email&_hsmi=129922005&_hsenc=p2ANqtz-81pObo50Zh8Furw6_EBoWv3k8j9_FncugA8bhP9LIBJ-tgi3XfbTjhc-R4d1STHSEH60O_OX8zMNXO4enF7kvc2zP2Nw&utm_content=129922005&utm_source=hs_email

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now