DanLav

Achiziție masina

4 posts in this topic

Salut grup! De ceva timp am pus ochii pe un S60 din 2015/2016. Îmi doresc sa îmi cumpăr o astfel de mașina însă nu cunosc suficiente detalii și nici dacă se merita sa deții o astfel de mașina. Îmi puteți spune care sunt problemele la acest model? Care este motorizare ceea mai ok la un diesel de 2.0? Unde și ce trebuie sa verific când cumpăr o astfel de mașina? De ce anume ar fi bine sa ma feresc? 
P.S Îmi spunea cineva ca,costurile de întreținere la un Volvo sunt asemănătoare cu Mercedes,ori cel putin pe aproape.

Multam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut grup! Vreau sa îmi cumpăr un S60 2.0D din 2015/2016. As vrea sa cunosc mai multe detalii despre acest model. Care sunt probleme care apar după un anumit număr de km. De ce trebuie sa tin cont când cumpăr acest model. Care este varianta de motorizare ceea mai buna,D2/3/4. 

P.S Mi a spus o cunoștința ca prețul de întreținere la un Volvo este asemanator cu Mercedes 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Daca ai grija de ea cum trebuie - revizii, materiale - atunci nu ai probleme. Varianta de motorizare cea mai buna este D5 2.4L daca mai gasesti - daca nu D4. Nu stiu care este pretul de intretinere la Mercedes, insa la Volvo este acceptabil - tinand cont ca vorbim de Volvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Costurile nu sunt mici deloc. Dar și calitatea e similară brandului german. Iar designul, e peste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now