Sign in to follow this  
Followers 0
rusalin

Probleme Volvo

8 posts in this topic

Ce probleme aveți la Volvo xc 90 d5

Edited by rusalin
La temperatura de peste 30" mașina mea Volvo xc 90 d5 nu mai funcționează bine display-ul

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUNA ZIUA..VA ROG SA-MI SPUNETI REPREZENTATA VOLVO . AU MECANICI PROFESIONISTI SI IN CE LOCALITATE. AM FOST CU MASINA LA REVIZIE. LA REPREZENTATA VOLVO CRAIOVA...SUNT SUB ORSICE CRITICA..ACUM AM ALES REPREZENTANTĂ VOLVO PRIMUS BUCURESTI. UNDE AM CERUT SA MI SE FACA : Schimbul ulei motor - filtre în totalitate - și plăcuțele  de frână la toate rotile .ei au considerat  .ca este nesar sa schimbe și toate 4 discuri...totul ma costat 5200 RON...DUPA CE EI AU TERMINAT AM PLECAT SPRE CASA .DISTANTA DE 350 KM ..IN DEPLASAREA MEA SPRE DOMICILIU AM CONSTATAT .CA LA ROATA FATA DREAPTA CEVA SE AUDE CAND SCHIMB DIRECTIA SPRE STANGA. ....VA ROG SA MA INFORMATI ..LA CE REPREZENTATA VOLVO SA MERG SA MI SE FACA TEST DACA SAU FACUT CU ADEVARAT ACESTE SCHIMBURI SI DACA MASINA ESTE IN IN REGULA ?

Edited by rusalin

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi greu dar este bine de mers din nou ,acolo unde a fost facuta interventia.

Garantia este in acest sens insa daca sint anume conventii intre dealerii Volvo  nu mai stiu daca o eventula deplasare poate fi la altul, in alta zona a tarii.:)

 Este doar opinia mea.

 Offtopic

Modifica-ti cum trebuie  MY auto din avatar.......1916?!! Nu aparuse Volvo pe atunci .Aveau in proiect fabricatie  de rulmenti

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.- Verifică mai întâi prezoanele de la roata cu pricina. Asta e simplu și o poți face singur, evident. Dacă nu e de la prezoane, abia apoi poți căuta un service. 

2.- Nu mai scrie cu majuscule. Pe internet asta e ca și cum ai țipa.

3.- Despre avatar ți-am mai scris și eu pe un alt post de-al tău. Dacă nu scrii corect anul de fabricație, e greu să te poată ajuta cineva cu diverse probleme tehnice, de motor, etc.

Edited by mariusdaniel
Chestii de gramatică...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde as putea scimba si eu faruri normale cu cele tip matrix...am primit modelul matrix dar nu stiu unde le pot schimba...volvo xc 90 2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa revizie ...cum fav sa.mi dispara martorul de revizie? Volvo xc 90 2017

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 21 ore, Liviugl a spus:

Dupa revizie ...cum fav sa.mi dispara martorul de revizie? Volvo xc 90 2017

Înseamnă că nu ai făcut revizie așa cum scrie la carte. Ai schimbat doar niște fluide și filtre pe acolo. Dacă făceai revizie, nu mai întrebai asta. On topic, caută pe forum, că sunt multe răspunsuri pe tema asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0