Sign in to follow this  
Followers 0
Nalbitoru

Inlocuire cheie

4 posts in this topic

Salut tuturor! Zilele acestea nu am mai gasit cheia masinii, iar dupa multe cautari am ajuns la verdictul ca este pierduta. As dori sa stiu ce imi sugerati si ce variante as avea. Momentan ma folosesc de cheia de rezerva, dar as vrea sa cumpar o alta cheie pentru a avea 2(la urma urmei, de aceea se numeste " de rezerva"). De asemenea, cred ca trebuie sa reprogramez si masina/cheile, ca in cazul in care cineva ar gasi cheia veche, sa nu aiba acces la masina. Doream sa stiu daca aveti ceva recomandari sau cunoasteti preturile si demersurile pentru rezolvarea situatiei. Modelul este un volvo S60 din 2013

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 2019 am dat ~1500 lei pe o cheie noua in reprezentanta. Operatiunea a presupus o cheie noua (lama + electronic), stergere cheie veche si imperechere cheie noua cu masina.

Cod produs: 30659637, produs in Cehia.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din amintiri,procedura este sa mergi la casa mama a marcii cu actele masinii,si iti codeaza o noua cheie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am patit-o, comandat cheie noua la reprezentanta, mers cu masina, stearsa cea veche si programata cea noua. Din cate imi amintesc alti colegi au cumparat cheia de "aiurea srl" mai ieftin si s-au dus la reprezentanta doar pentru partea de stergere/imperechere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0