Sign in to follow this  
Followers 0
vvasilovschi

Upgrade Polestar

3 posts in this topic

buna ziua.

Am balansat o vreme intre S60 sau Mazda 6 . SH, din 2016-2018 . Am decis S60, dar vad ca D2 are super preturi (2,0 diesel automata). Am cititi despre polestar. Am gasit ce vrreau sa cumpar, am luat seria de caroserie di intrebat la Volvo (Cluj) daca este posibil. Mi-au spus ca la aceasta masina nu se poate. Inca nu am cumparat-o dar sunt indecis daca sa mai caut sau sa renunt si sa cumpar acel D2.

Intrebare : Pot verifica singur undeva pe net care masina este compatibila cu upgrade-ul polestar si care nu ? Deci vorbim despre S60 din 2016-2018 .

Cei ce ati facut recent cat a costat? Se merita facuta resoftarea? Cu cat a crescut consumul de motorina după aupgrade?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ti-am mutat postarea din thread-ul in care a fost facuta intr-unul distinct.
Lista compatibilitatii oficiale cu softul Polestar poate fi gasita aici: https://engineered.polestar.com/ro/

Pretul actualizat cred ca este in jur de 800E tva inclusa.
Eu am avut pe S60 D5 AWD softul Polestar, consuma la fel de mult dar comportamentul era imbunatatit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am observat vreo diferență la consum, după ce am pus soft Polestar pe XC-40 T5. După părerea mea, merită, dacă nu ești zgârcit cu banii. Iar o parte din sumă se poate recupera la vânzare, dacă nu stai cu mașina până o dai la Remat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0