Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mihai_s40

Vand s40

42 posts in this topic

Masina care o vezi la avatar, volvo s40 2002, 1.8 benzina, geamuri electrice, oglinzi el, computer de bord, clima, jante rial, stergatoare far, proiectoare, instalatie audio, folie autorizata, etc etc...a fost vandut-a anul trecut la 6.500 euro..ATENTIE...!!! Nu era criza...la vremea asta nici 6.000 nu luam... Iar daca ti-am oferit 5.000 am facut-o sa o vand eu cu 5.500 pentru ca asta e pretul ei de vanzare real la ora actuala.Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mar33,  intre 1,9 diesel si 2,0T benzina exista o diferenta de bani, fara suparare...Mihai atit vrea pe ea si gata, ce e asa greu de inteles ? Nu mai bombardati omul cu mesaje comparative, fiecare e liber sa ceara pe bijuteria lui cit crede de cuviinta, nu ?

Peace.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, deci o iei cu 5000, o dai cu 5500 dar nu esti samsar...

It's a nice world we live in ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ar mai trebui sa fie o diferenta mare intre un motor pe benzina si unul diesel, in conditiile actuale... dar totusi un 2.0T iti ofera 160cp+, e drept la un consum mult mai mare. Chiar daca un diesel, in cazul de fata un 1.9td, iti permite sa mergi mult mai in forta decat cu un 2.0T.

:offtopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

marr....zau k te-am inteles, ti-am zis , nu ma atac deloc. eu atata vreau, stiu ce vand, si culmea stiu si preturile. nu sunt disperat sa o dau dak eram poate o lasam la un 6500 k sa o dau repede, dar nu e cazul .

si vezi ca la avatar ai scris s40 , 2001, 1,9 diesel ..... si faceam o comparatie de preturi....adica daca asta facae 5000, un diesel fara dotari ar fi logic sa mearga la vreo 3.

@adi 2727.....in conditiile actuale de care zici tu e vb de masini din 2001 totusi , cand tehnologia diesel nu era atat de avansata ca in 2009, iar diferenta intre benzina si diesel sincer e enorma. am mers cu s40 1,9 diesel si chiar nu are nici o treaba cu a mea. nu mananc kkt ca ar fi vreun super-car, dar e muuult peste repectivul diesel

si chiar si in 2009 , un diesel NU iti permite sa mergi mai in forta decat un benzinar turbo(ma refer la fiabilitate). poate prin prisma consumului, dar daca ai diesel sti k si dieseul daca mergi sport, mananca de rupe. am un prieten cu un 2,4 diesel de 170 de cai  si in regim de oras, mers sportiv, mananca cam 13, in aceleasi conditii a mea luand 15....deci chiar nu ma impresioneaza diferenta de 2 litri.

;D n-am avut in 5 luni cate posturi am avut in 4-5 zile  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O lasai la 6.500 sa o dai repede??? Cam cate de repede? Pune un anunt pe orice site cu 6.500...daca te suna cineva eu mi-o tai  8)... Hai nu te supara..mai glumim si noi.Sincer acum, e frumoasa masina, dar stim cu totiui ca Volvo nu are piata in Romania..si de aia trebuie lasat pretul jos sa se vanda...Oricum..bafta la vanzare!

P.S. : Nu ai avut asa multe posturi pana acum? Pai iti tinem anuntul UP...sa o vada lumea..poate o vinzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa.. am uitat..ce tot o dati cu 1.9 tdi domle..aia e masina cu care am avut accidentul la Sinaia 2007. Asta din poze care se vede si care am zis ca l-am dat la 6500 este 2002 1.8 benzina, full fara piele. Acum nu mai am volvo, si daca postez masina care o am imi sar colegii in cap. ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un prieten cu un 2,4 diesel de 170 de cai  si in regim de oras, mers sportiv, mananca cam 13, in aceleasi conditii a mea luand 15....deci chiar nu ma impresioneaza diferenta de 2 litri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pret nou : 7700

poate imi da pana la urma mar33 5100 pe ea

am schimbat si uleiul , si filtrele de polen si ulei.filtrul de aer tre' sa il iau sa il curat (k&n in carcasa, sa zica cineva ca spal filtre de hartie  :D )

185500 km

pt doritori de masini cu kilometrii putini, dau km inapoi pana la cat vrea proprietarul , pentru confortul lui psihic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai cu s40 turbo la promotie :)  . astept o oferta ferma si decenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

am avut un incident cu masina.un prieten m-a lovit usor in stanga spate....marti intra in service pentru vopsit aripa stanga spate, si eventual si bara spate

e prima data cand se vopseste ceva la masina  si daca tot o bag in service, o sa ii vopsesc si capota si bara fata, pentru zgarieturile mai vechi

deci abia peste o saptamana va fi disponibila din nou

post-140-12877859227124_thumb.jpg

post-140-12877859232127_thumb.jpg

post-140-12877859236654_thumb.jpg

post-140-12877859241626_thumb.jpg

post-140-12877859246415_thumb.jpg

post-140-12877859251717_thumb.jpg

post-140-12877859227124_thumb.jpg

post-140-12877859232127_thumb.jpg

post-140-12877859236654_thumb.jpg

post-140-12877859241626_thumb.jpg

post-140-12877859246415_thumb.jpg

post-140-12877859251717_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te intereseaza schimb cu un golf 4 TDI PD din 2003?

Share this post


Link to post
Share on other sites

in principiu nu prea , decat daca e o oferta buna, in ideea de a o da repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta e beton!  Masina e dotata, functioneaza ireprosabil si e bine intretinuta. O gasesti in forum mai jos nitel de a ta. Eu nu am fost in targuri pt ca caut tot o masina la schimb. Nu imi place circul din targ. Motivul pentru care o dau e la fel ca al tau. Vreau si altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai am vazut anuntul tau..... ti-am zis....as avea in vedere oferta asta in ideea de a o vinde mai departe, pt ca nu imi doresc vw break.

de aia am zis, ca doar daca e o oferta buna. si aici m-am referit financiar, nu la masina, ca aia se vede la fata locului cat de buna e, nu pe forum( la fel si cu a mea, sau orice masina de vanzare)

deci....daca imi dai o diferenta atractiva, fac schimb, altfel, nu, ti-am zis de ce.

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu 4000  acum 6 ani.  ???   multumit ? 

sau cu 29650 in 2001. cum preferi tu . oricum n-au nici o relevanta nici una din sume .

Share this post


Link to post
Share on other sites