Sign in to follow this  
Followers 0
tommytza

Au masinile noastre suflet?

22 posts in this topic

Ce credeti,masinutzele noastre au suflet?...e vreo diferenta daca vorbesti frumos cu ele,merg mai bine sau sunt doar fier si plastic si restul e imaginatia noastra bolnava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare un psihiatru ce parere are despre intrebarea ta ????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea are un suflet rau pt ca de fiecare data cand mi se pare ca merge foarte frumos si ma simt foarte bine la volanul ei imi apare cate un mesaj de eroare :-[

Poate ca si ea are sentimente frumoase pentru mine dar nu stie sa si le exprime si in loc sa dea din coada afiseaza erori :P

@Bogdan G: daca stii vreun psihiatru bun, da-mi nr lui de telefon ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai de fiecare data cand o sar pe a mea masina cu niste km peste revizii , vorbesc frumos cu ea, ii promit cel mao bun ulei si cel mai tare filtru..... si merge de fiecare data  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt mai dur (deh, este otel suedez) cu ea si cand face cate o faza nasoala (este drept ca doar de 2 ori pana acum) o amenint ca o duc in reprezentanta si dupa aceea nu voi mai avea bani de ulei, filtre si o dau la casat si imi iau 5 Logan. Se potoleste imediat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu dupa fiecare groapa luata la 50 km imi cer scuze si pup volanul....:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

am uitat sa adaug ca are frica de doctor: a afisat o sapt intreaga un mesaj de eroare si exact pe drumul catre service a disparut ???

Mananca prea mult si cere des de mancare. Si pe langa asta are stomacul sensibil si i se-apleaca imediat daca-i dau altceva in afara de carrera 100. In privinta mancarii nu este dispusa la compromisuri, ori fac cum vrea ea, ori se supara rau:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, eu nu am avut parte decit de masini rezistente si le-am dat numai apa, paie si bataie, DAR am primit si rasplata, dupa 3 ani Golful a cerut instant 2200E iar Volvo ma astept sa ceara mai mult dar promit ca nu il tin mai mult de 2 ani .

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic

@Bogdan G, vad ca Golful ramane singura ta iubire "patimasa"    ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai am tot avut Golfuri si sunt masini exceptionale pt oras, pt drum lung nimic nu se compara cu Volvo V70/S60 sau S80 . Adevarate nave de cursa lunga .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu acum stau si ma gindesc daca e fata sau baiat.

ca i-as da un nume

S80 

oare ce nume sa-i dau ?

la motor e baiat 200cai are

da e limuzina- parca = si ar mere nume de fata

mai are si volanul pe partea ailalta

ce idee i-mi da-ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinand cont ca e englezoaica prin adoptie,Rose-Marie,ca daca vrei sa ii spui si ca unui barbat poti sa ii mai zici si Rozmarin..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca are suflet, daca e posedata, daca ...

Ce stiu este ca are personalitate si e incapatanata ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea e baiat, il cheama Mig sau Miguletz daca sunt in toane foarte bune:P

Am si o fetita, o cheama Negrutza si am grija sa nu ramana singuri, nu de alta dar ar iesi o combinatie foarte aiurea (Volvo + Renault Clio), mai ales ca fetita e putin handicapata

@Bogdan G O sa vrei sa vinzi masina pe forum dupa astfel de reclama? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa cum am mai spus, si cum stiti cu totii, masina e ca femeia.

deci n-are... (aoleo, vine...) are suflet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat si eu intr-o groapa cu vreo 50 si mi-am cerut scuze. In urmatoare intersectie mi s-a oprit motorul deci scuzele nu au fost acceptate  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi poate '' neobrazat" daca  as spune ca masina ar fi bine "marcata la genul "neutru". ::) Adica ... :D atunci cand merge bine ...in general,cam toti ..."giugiulesc masina" si o indragesc , ca pe o femeie .... iar cand "se supara"  si nu merge in parametri...e de genul masculin,si o "binecuvantam" :-X cu ce are un barbat mai "feminin" .

Sa devin serios,toate masinile mele au avut nume,.. ??? mai putin Volvo-ul asta .Inca nu m-am gandit ce nume i s-ar potrivi.Si sincer  ;D ar trebui sa-i fac botezul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neaparat sa ne chemi la botez....poate spargem si o sticla de sampanie in parbriz,pentru noroc...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici a mea nu are nume. Ar trebui sa ne strangem mai multi sa facem botezul impreuna, ar fi mai ieftin  :P

Si la partea cu sufletul, cred ca fosta dacie avea. La cum ma rugam de ea prin intersectii si in mare parte ma asculta....

Cred ca volvo-ul meu inca sufera din cauza drumurilor noastre, e suparata si nu vb cu mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu propun sa asteptam sarbatoarea Sf.Ioan Botezatorul si atunci poate se mai strang din cei ce nu au botezat masinile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0