Sign in to follow this  
Followers 0
Victor

Tigani in masina mea

9 posts in this topic

Desi nu credeam asa ceva, masinuta mea a fost sifonata usor de un cretin.

Ieseam de la spalatorie pe langa el si oprisem sa ma asigur. Handicapatul (18 ani) a apasat ambreiajul si a scapat 1 buc.Ford productie 1988 la vale. S-a oprit fix in 1 buc. VOLVO. A iesit tiganul de la volan + proprietarul de pe scaunul din dreapta si au spus ca "nu-i nimic sefu' o dam putin cu abraziv si iese". Replica mea? "Cred ca va omor. Spoilerul asta costa mai mult decat masina voastra."

In concluzie, am fost la politie si au inregistrat dauna in 30 min.

Maine o bag in service!

post-1234-12877851830029_thumb.jpg

post-1234-12877851831648_thumb.jpg

post-1234-12877851833321_thumb.jpg

post-1234-12877851834982_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol, omule...

Totusi ai scapat eftin.

Cu iubirea de volvo iao totusi mai usor... Am constat pe pielea mea acum 3 zile cand un nemernic cu chevrolet a taiat o curba in intersectie. A intrat pe contrasens si a trecut la mustata. Daca imi strica frumusete de volvo cu chevrolet-ul lui, (care nu ar trebui sa existe ca marca de masini) primul imbold ar fi fost sa il iau din scaun si sa il sugrum pe loc.  :D

Nu e bine cand gandim asa... oamenii cu oamenii; fiarele cu fiarele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am specificat ca imi schimpa doar tripla care este zgariata 4-6cm insesizabil.

Sper sa o scot la vanzare la 1/2 pret ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine... Dar o sa constati pe pielea ta, valoarea calitatii de fabrica si valoarea calitatii "reparat in romania".

Chiar sunt curios daca pana in primavara nu iti va cadea vopseaua de pe bara.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este cazul sa o revopseasca si reparatia o fac la service-ul tatalui tipei de la care am cumparat masina. Sunt norocos, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este cazul sa o revopseasca si reparatia o fac la service-ul tatalui tipei de la care am cumparat masina. Sunt norocos, nu?

Pai zi asa, jupane victor, ca tu de fapt, voiai sa ajungi la tipa!  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vei schimba numai spoilerul. Eu am schimbat: capetele de lonjeroane, fusta spate, locasul de roata de rezerva, capota spate, lampa stop si spoilerul. :) Esti un norocos. Si peste mine a dat un inconstient. Inteleg prin ce treci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca da vre-unul peste mine, o sa ma vedeti la stirile de la ora 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Victor

"Cred ca va omor. Spoilerul asta costa mai mult decat masina voastra." Ce-a raspuns tiganul?

Te inteleg, eu am gasit-o lovita in parcare de doua ori :( E si mai nasol decat in cazul tau, ca ti-o faci pe asigurarea/banii tai. Si eu am programare in service abia pe 24 nov :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0