kadudu

Traim in Romanica si asta ne ocupa tot timpul

34 posts in this topic

eu cred ca unul din acei pacienti cu care ti-ai facut mila, te-a aranjat... dar e numai o parere.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vroiam sa stiu daca i-a zgariat-o absolut fara niciun motiv.

[/quote

un motiv intemeiat, nu poate exista pentru o asemenea fapta.

motive neintemeiate, pot fi gasite numai de doua feluri:

1. motive care l ar duce pe autor dupa gratii sau,

2. motive care l ar duce pe autor intr o unitate spitaliceasca de specialitate, tot dupa gratii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motive neintemeiate care se practica pe la noi sunt destule...

Dau un exemplu, poate nu cel mai concludent, cei care isi pun carlig de remorcare numai ptr eventualitatea in care sunt loviti din spate.

Cunosc argumentele celor care isi pun asa ceva, dar totusi imi pare o marlanie. Oricine poate gresi la un momentdat si daca cel care tamponeaza are numai rca, ii sunt provocate daune mult mai mari decat daca nu ar fi fost acel carlig. Numai la modelul meu, unii poate nici nu isi imagineaza cat costa o bara fata... fie si numai skin-ul de plastic.  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kadudu : stiu pe cineva care lucreaza in securitate electronica... il recomand daca vrei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O camera video..vezi cine a fost...si -i faci dimineata si lui o decapotabila...sau ii colorezi parbrizul cu ...negru  ;)

Eu am probleme cu cei ce-mi blocheaza garajul....deocamdata dau desteptarea la vreo 2 blocuri...(cu claxonul)  ;D inca nu zice nimeni nimic...ba ma si sustin... ;) ...bai frate..parca e rahat in fata usii... ;D...ma si uit uneori,poate nu-l vad eu ;ce naiba doar in fata usii mele se strang toate ...mustele?? ???

Doamne fereste sa-mi zgarie cineva masina si sa aflu!Ala in VECI (AMIN) nu va mai avea masina intreaga cat traiesc! 8)

de la incuietori lipite cu superglue pana la parbrize acoperite cu ziare udate cu bere...nu mai scapa... :thefinger:

pardon..si ceva cartofi in esapament... >:D

Ca dovada ca e bine sa fi tare in clanta...o masina parcata in fata usii(cam des)...am tras-o cu camionul de acolo....ehei...a avut efect.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 2727

"Dau un exemplu, poate nu cel mai concludent, cei care isi pun carlig de remorcare numai ptr eventualitatea in care sunt loviti din spate"

Aici nu sunt de acord. Mi-as pune si eu carlig pt ca m-am cam saturat de mers la service din vina altora. Chiar daca nu ma costa bani pt ca o rezolv pe asigurare, e oricum f neplacut. Poate sunt egoista, dar ma protejez pe mine intai apoi pe ceilalti. Daca cineva intra in mine pt ca n-a pastrat distanta nu trebuie sa sufar si eu din cauza lui. Nu vreau drumuri la service, stat fara masina etc. numai ca sa aiba ala daunele mai mici. Nu protejez buzunarul nimanui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

...In curand o sa circulam cu tancuri pe drumuri.

Probabil ca dupa cateva incidente consecutive si eu as ceda nervos si m-as gandi la varianta carligului.

In general, noi ca natiune vom reusi sa ne civilizam numai prin puterea propriului exemplu.

Daca maine sare unu cu bata de baseball la mine, ar trebui sa imi iau si eu una? Sau sa plusez la un pistol?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca unul din acei pacienti cu care ti-ai facut mila, te-a aranjat... dar e numai o parere.  ::)

Sie eu cred la fel :P (oricum, din pacate, mila de amarati o sa-mi fie in continuare)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O camera video..vezi cine a fost...si -i faci dimineata si lui o decapotabila...sau ii colorezi parbrizul cu ...negru  ;)

Eu am probleme cu cei ce-mi blocheaza garajul....deocamdata dau desteptarea la vreo 2 blocuri...(cu claxonul)  ;D inca nu zice nimeni nimic...ba ma si sustin... ;) ...bai frate..parca e rahat in fata usii... ;D...ma si uit uneori,poate nu-l vad eu ;ce naiba doar in fata usii mele se strang toate ...mustele?? ???

Doamne fereste sa-mi zgarie cineva masina si sa aflu!Ala in VECI (AMIN) nu va mai avea masina intreaga cat traiesc! 8)

de la incuietori lipite cu superglue pana la parbrize acoperite cu ziare udate cu bere...nu mai scapa... :thefinger:

pardon..si ceva cartofi in esapament... >:D

Ca dovada ca e bine sa fi tare in clanta...o masina parcata in fata usii(cam des)...am tras-o cu camionul de acolo....ehei...a avut efect.... ;)

Nu stiam de ziare udate cu bere, dar sa stii ca spuma poliuretanica e mai nasoala decat cartoful.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now